Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 13:16 Bu haber 497 kez okundu
 
19 Mayıs’ta 19 seçkin eser projesi
BELEDİYE Haberi
19 Mayıs’ta 19 seçkin eser projesi

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Korona virüs ile mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen gençlere“ 19 Mayıs'ta 19 Seçki Eser ” projesi kapsamında Seydişehir merkez ve kırsal mahallelerinde ikamet eden gençlere kitaplarını 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında dağıtıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, gençlerden 11 -13 Mayıs tarihleri arasında Seydişehir Belediyesi Web sitesine online müracaat etmelerini, istedikleri eseri işaretleyerek başvuruda bulunmalarını istemişti.

Başvuru yaparak istediği kitabı belirleyen öğrencilere hediyeleri anlamlı bir günde yani 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında dağıtıldı.

Başkan Tutal,  Evde kal çağrısına uyan öğrencilere vakitlerini kitap okuyarak değerlendirmeleri için böyle bir proje çalışması yaptıklarını söyledi.

Başkan Tutal; " Toplumumuzda kitap okuma alışkanlığı çok yoktur. Özellikle kırsalda yaşayan hemşerilerimizde daha da azdır. Bağ ve bahçe işlerinden vakit bulamazlar, gençlerimizde ailelerine yardımcı olurlar. Ben şunu gördüm artık anne ve babalarımız çocuklarına eğitim ve öğretimleri için imkân sağlıyorlar. Buda bizleri mutlu ediyor. Bu nedenle her zaman biz gençlerimizin yanındayız. Çünkü yarınlarımız, gençlerimizin ellerinde yükselecek. Bu bayrak yarışında tüm gençlerimize başarılar diliyorum " dedi. 

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: 19, Mayıs’ta, 19, seçkin, eser, projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı