Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 12:32 Bu haber 2043 kez okundu
 
Ilıca tepesi nefes aldırıyor
Görüntülü..
TURİZM Haberi
Ilıca tepesi nefes aldırıyor

Korona virüs salgını ile mücadele edilen bu günlerde insanlar kalabalığın olmadığı yerleri tercih ederken, doğanın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Seydişehir’in ciğeri konumunda yer alan 1200 rakımlı ılıca tepesi ise sunduğu oksijenle ilçenin havasını değiştiriyor.

Havaların ısınması ile beraber doğa da kendine gelirken Seydişehir’in en yeşil bölgelerinden biri olan Termal sularıyla antik çağlardan buyana bölgede kaynak suyu oluşturan oksijen deposu konumundaki ılıca tepesi değerini bir kez daha artırdı.

Seydişehir’in önde gelen doğal güzelliklerinden biri olan ılıca tepesi çeşitli türde orman ağaçlarıyla birlikte ziyaretçilerine huzur içerisinde gezme ve temiz hava alma olanağı sunuyor.

Ilıcanın değerini artıran en büyük özelliği çok yüksek oksijen oranına sahip olmasıdır. Doğasıyla gelenlere unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Termal sularından dolayı ılıca ismini almıştır.

Gönüllü Tema temsilcisi araştırmacı yazar Ali Kazankaya, ‘’Koruma altındaki Ilıcada bir iki günlük kamp yapmayla stres ve yorgunluklarınızı atabilir ve doğayı yeniden keşfedebilirsiniz. Burada her mevsim ayrı bir manzara bulabilirsiniz. Bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Şehir yaşantısının yarattığı stresi üzerinizden atarak doğada kendinizi yenileme fırsatı bulabilirsiniz.

Doğası ve yeşil alanları ile Seydişehir’in ciğeri konumunda yer alan ılıca tepesi, sunduğu oksijen ılık rüzgârlarıyla bağrında barındırdığı Seydişehir en temiz ilçelerden birisidir’’ dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Ilıca, tepesi, nefes, aldırıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı