Haber Detayı
09 Aralık 2017 - Cumartesi 12:32 Bu haber 5090 kez okundu
 
Albay Soyluğlu’nun Mezarına Ziyaretçi Akını
Kenya'da yakalanan Abdullah Öcalan’ı 16 Şubat 1999’da Türkiye’ye getiren uçakta, “Memlekete hoş geldin” diyen sesin sahibi emekli Albay Abdullah Soyluoğlu ‘nun Konya’nın Seydişehir ilçesi Gökhüyük Köyündeki mezarı çeşitli yerlerden gelen ziyaretçilerin akınına uğruyor.
YAŞAM Haberi
Albay Soyluğlu’nun Mezarına Ziyaretçi Akını

Eski Milletvekili Uluç Gürkan, Emekli Tuğgeneral Naim Babüroğlu, ADD Şube Başkanı Hüseyin İriilter mezarı başında dua ettiler.

Böyle kahramanlar bahçeşehir escort olduğu sürece Türkiye’mizin başı hep dik kalacağını söyleyen Emekli Tuğgeneral Naim Babüroğlu, ‘’Vatanı için teröristlerle mücadele eden kahraman bir askerdi. Onu hiçbir zaman unutmayacağız.’’dedi.

Kenya’da yakalanan Abdullah Öcalan'ı 16 Şubat 1999'da Türkiye'ye getiren uçakta, “ Memlekete hoş geldin ” diyen sesin sahibi emekli Albay Abdullah Soyluoğlu, 65 yaşında 23 Kasım 2015 yılında amansız bir hastalığından yaşamını yitirdi ve köyünde toprağa verilmişti. O günden sonra mezarını ziyaret edenler tarafından boş bırakılmıyor.

Öcalan'ı getiren görevliler dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından Çankaya Köşkü'nde kabul edilerek ödüllendirilmiş ancak kimlikleri açıklanmamıştı. Demirel, ekipteki görevlilere, “Çok gizli bir görevi başarıyla ifa ettiniz. Sizlerle hatıra fotoğrafı çektiremiyorum çünkü şartlar bundan sonra da gizliliğin korunmasını gerektiriyor” demişti.

Öcalan'a seslenen kişinin kimliği iddialara konu olmuş, eski Özel Kuvvetler Komutanı Engin Alan ile Ergenekon sanıklarından Levent Göktaş'ın isimleri ortaya atılmıştı. Gazeteci Necdet Pekmezci, “Memlekete Hoşgeldin Abdullah Öcalan” isimli kitabında bu sözün sahibinin ekibin komutanı ‘Abdullah' isimli emekli bir albay olduğunu yazmıştı. Pekmezci kitabında, Abdullah Albay'ın Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda uzun yıllar görev almasının ardından, Kontr-Terör Daire Başkanı Mehmet Eymür tarafından MİT'e alındığını belirtmişti.

Kaynak: (Enver Haykır) - Enver Haykır Editör: Enver Haykır
Etiketler: Albay, Soyluğlu’nun, Mezarına, Ziyaretçi, Akını,
Haberin Videosu
Yorumlar
iv>
Haber Yazılımı