Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 00:43 Bu haber 874 kez okundu
 
Ali Bahadır Sevinç’in kitabı yayınlandı
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Ali Bahadır Sevinç’in kitabı yayınlandı

İlk ve Ortaokulu Seydişehir’de okuyan eğitimci yazar Ali Bahadır Sevinç, ‘Tomurcuklar açsın diye’ ilk kitabını yayınladı.

Kitabın konusunu lotus çiçeğinden alan yazar şefkatli bir yol arkadaşlığı olacağını dile getirdi.

Kişisel gelişimde, aklın ötesinde ruh ve kalbin ışığıyla, modern çağın yeni fikir ve bakış açılarını, geleneğin mirası öz değerlerin usaresiyle sunan bir çalışma olduğunu belirtti.
Yazar Sevinç, ‘’ Binlerce yıldır mitolojik hikâyelere konu olan, sanatçılara ilham veren lotus çiçeği, geçmişten günümüze pek çok medeniyet tarafından kutsal kabul edilen muhteşem bir çiçektir. Genellikle beş farklı renkte ve on iki taç yaprakla açan lotus çiçeği, azim ve kararlılık vurgusu yapar. Zorlu hayatta hepimize örnek olmalı. Huzuru ve ruhun saflığını sembolize eder.

Lotus, muhteşem görünüşüyle güzelliği, sevgiyi ve tutkuyu temsil ederken aynı zamanda merhameti ve şefkati çağrıştırır.’’

BİYOĞRAFİ;

Ali Bahadır Sevinç, 1976 yılında Isparta’da doğdu. Babasının Seydişehir Alüminyum Fabrikasında işe başlamasından dolayı çocuk yaşta Seydişehir’e taşındı. 1987 yılında Atatürk İlkokulu’ndan, 1990’da İsmet Şen Ortaokulu’ndan mezun oldu. Lise, üniversite ve lisansüstü eğitimlerini Ankara’da tamamladı. Eğitim sektörünün içinde çok farklı alanlarda çalıştı. Eğitimde program geliştirme ve eğitim organizasyon işleriyle uğraştı. Yetişkinlere yönelik farklı alanlarda eğitimler verdi. Son yıllarda birikim ve deneyimlerini kitaplaştırmak üzerine yoğunlaşmıştır. Evli ve iki erkek çocuk babasıdır. Karaman ilinde yaşamaktadır.

Kitapları kitap yurdu ve diğer internet kitapçılarından temin edilebilir.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Ali, Bahadır, Sevinç’in, kitabı, yayınlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı