Haber Detayı
25 Şubat 2019 - Pazartesi 02:02 Bu haber 1124 kez okundu
 
Bakan Kurum, Müsiad’ı ziyaret etti
SİYASET Haberi
Bakan Kurum, Müsiad’ı ziyaret etti

Seydişehir Atık Su Arıtma Tesisinin açılışını yapmak üzere Seydişehir’e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Şubesi’ni de ziyaret etti. Başkan Av. Uzm. Arb. Mustafa Akman ve yönetim kurulu ile görüşen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, termal turizm, Kuğulu vadisi, organize sanayi bölgelerinin geliştirilmesi, savunma sanayinin geliştirilmesi, alüminyum teşvik bölgesi gibi birçok konuda bölgenin gelişimine katkı sağlayacak konular hakkında bilgi verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ; “Talepler ile ilgili olarak, Ak Parti iktidarı ile bölgede kurulacak üçlü sacayağının işletileceğini, bölgenin gelişmesi ve kalkınması için her türlü desteğe ve iş birliğine, geliştireceğiniz projelere destek vermeye hazırız” dedi. 

MÜSİAD Seydişehir Şube Başkanı Av. Uzm. Arb. Mustafa Akman’da “Şubelerinin yalnızca Seydişehir değil Beyşehir Bozkır Yalıhüyük ve tüm bölgede, ortak sinerji ve üyeleri ile bölgenin gelişmesi üretimin ve istihdamın artması için gayret ettiklerini. Öncelikli olarak bölgenin gelişmesi için Termal, tarih ve göl turizmi, organize sanayi bölgelerinin geliştirilmesi, alüminyum teşvik bölgesi ilan edilmesi, savunma sanayi gibi birçok konuda hayata geçirmeyi planladığımız ve hazırlıklarını sürdürdüğümüz projelerimiz var. Bu projelerimizi önümüzdeki dönemlerde hayata geçirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.  Hediye takdimi ardından ziyaret sona erdi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Bakan, Kurum,, Müsiad’ı, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı