Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 12:45 Bu haber 463 kez okundu
 
BBP Bağımsız Aday Çat’ı destekleyecek
SİYASET Haberi


Büyük Birlik Partisi Seydişehir İlçe Başkanı Uğur Pektaş, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan seçimde Bağımsız Aday Abdulkadir Çat’ı destekleyeceklerini duyurdu.
Yaptığı basın toplantısına,

“Bir coşku var içimde bu gün kıpır kıpır.

Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum.

Gözlerim parke parke taş duvarlarda.

Açılıyor hayal pencerelerim.

Hafif bir rüzgar gibi süzülüyorum.” dizeleriyle başlayan BBP İlçe Başkanı Uğur Pektaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sözlerime başlamadan önce ülkemizin yetiştirdiği en önemli dava ve siyaset adamı, hak ve adaletin yanında duran, Anadolu’nun yiğit evladı, Büyük Birlik Partisi Kurucu Başkanımız İlkeli, Dürüst, Vatan, Millet, Türk ve İslam aşığı Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehit edilmesinin 10. Yıldönümün de, Başkanımızı saygı ile yâd ediyor, Yüce Allahtan mekânını, cennet eylemesini diliyorum.

Sayın Seydişehir’in güzide basın mensubu arkadaşlarımız toplantımıza hoş geldiniz. Toplantımızın ilk öncelikli konusu önümüzde yaklaşan 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimi üzerine olup ve siz saygıdeğer Seydişehir basını ile tanışmaktır.

7 meclis üyesi ile seçimlere katılıyoruz

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçiminde Büyük Birlik Partisi olarak Seydişehir de İlçe Teşkilatımızın yeniden oluşumunda gecikmeler yaşanması sebebi ile Belediye Başkan Adayı çıkaramadık. Çünkü; çıkaracağımız aday ile ilgili geniş çaplı bir araştırma ve değerlendirme yapılıp, Seydişehir kamuoyunda kabul görmesi önceliklerimizden olup, lakin bu sürecin uzun zaman kaybına sebebiyet vereceğinden dolayı Belediye Başkan adayı belirleme ile ilgili çalışmalarımızı bitirerek, en azından Mahalli İdareler Genel Seçiminde Seydişehir de Belediye Meclis Üyesi Adayları ile seçime katılma kararı aldık. Bu karar doğrultusunda başvuru süresinin azalmasından dolayı anca yedi arkadaşımızdan oluşan bir Belediye Meclis Üyesi listesi yapabildik. 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine Seydişehir de katılabildiğimiz için de, ayrıca bir kat daha mutluyuz.

Belki az sonra soracağınız sorularınızın içinde olabileceğini tahmin ettiğim “Belediye Başkanı Adayınız yok, sizin belediye meclis üyeleriniz kazandığı takdirde nasıl ve kimle çalışacaklar?” sorusuna net olarak cevabım: “Belediye Meclis Üyelerinin asli görevi, yapılan hizmetleri ve yatırımları halk adına denetlemek ve gözetlemektir. Bu minval üzerine bizim arkadaşlarımız, kim Belediye Başkanı seçilirse seçilsin onunla hakkaniyet ve adalet ölçüleri içerisinde her zaman çalışırlar ve destek olurlar.”

Adaletsizlik almış başını gidiyor

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde alenen görülen şudur ki, iktidar partisinin insanların hür fikrine ve iradesine ipotek koyma basiretsizliğini göstermesidir. Zaten ülkemizde özgür düşünceye pranga vurulmak istendiği gibi, adaletsizlik almış başını gidiyor. Bir oy için insanlara yapılan baskı ve zulüm arttıkça, artıyor. Uzağa gitmemize gerek yok, işte yaşadığınız şehirde kendisini desteklemeyecek olan kamu da, özel sektörde, Seydişehir Belediyesinde baskı ve tehdit almış başını gidiyor. Bu baskı ve tehdit sonucu gariban ve asgari ücrete mahkûm edilmiş bay ve bayan işçi kardeşlerimiz, çevre ilçelere sürgün edilmektedir. Bu nasıl adalet?

Abdulkadir Çat’ı destekleme kararı aldık

Büyük Birlik Partisi Seydişehir İlçe Başkanı ve yönetimi olarak, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri kapsamında, Seydişehir Belediye Başkanlığı Seçimlerinde, Bağımsız Belediye Başkan Adayı ve geçmiş dönem Belediye Başkanlığı yapmış, bu şehre kazandırdığı önemli yatırım ve eserlerin sahibi, insanların gönlünde taht kurmuş, kibir ve enaniyetten uzak, kindarlık gütmeyen, samimiyet ölçüleri içerisinde tevazu, nezaket ve beyefendi kişilik sahibi, Sayın Abdulkadir Çat’ı destekleme kararı almış bulunmaktayız.

Bu almış olduğumuz kararımızın ve 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin öncelikli olarak Seydişehir’imize, Konya’mıza ve Ülkemize seçimlerin hayırlı olmasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum. Toplantımıza katılmak nezaketinde bulunan tüm basın arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sözlerimi Rahmetli Genel Başkanımın “Üşüyorum” şiirinin bir kısmı ile sonlandırmak istiyorum.

Zikre dalmış her şey.

Güne gülümserken papatyalar.

Dualar gibi yükselir ümitlerim.

Güneşle kol kola kırlarda koşarak.

Siz peygamber çiçekleri toplarken.

Ben çeşme başında uzanmak istiyorum.

Huzur dolu içimde.

Ben sonsuzluğu düşünüyorum.

Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum.

Durun kapanmayın pencerelerim.

Güneşimi kapatmayın.

Beton çok soğuk, üşüyorum!

Saygılarımla…”

Kaynak: (Enver Haykır) - Enver Haykır Editör: Enver Haykır
 
Etiketler: BBP, Bağımsız, Aday, Çat’ı, destekleyecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

,