Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 11:42 Bu haber 1322 kez okundu
 
CHP’den gazeteciler günü mesajı
SİYASET Haberi
CHP’den gazeteciler günü mesajı

Bugün 10 Ocak; Basın Emekçilerinin ekonomik ve sosyal anlamda haklarının büyük oranda geliştirilmesini sağlayan; 10 Ocak 1961 tarih ve  212 sayılı yasa ile değiştirilmesinden sonra bugün, "Çalışan Gazeteciler günü" olarak kutlanmaktadır.

Unutulmamalıdır ki; Özgür Basın; Özgür toplum ve demokrasinin olmazsa olmazıdır. Siz yoksanız toplum sağır ve dilsizdir. Gazetecilerimizin düşüncelerini özgürce baskı altında olmadan ifade edebilmeleri hayati önem arz etmektedir.  Ancak bugün, Bu anlamda büyük baskılar altında olduğunuzun, kiminizin işsiz, kimi arkadaşlarınızın cezaevinde ve kiminizin de itibarsızlaştırıldığınızın bilincindeyiz. Çalışıp, haber yaptıktan sonra deyim yerinde ise ne İsa ne de Musa ya yaranamama duygusu içerisinde kalabildiğinizin bilincindeyiz.

Her şeye rağmen siz emekçi gazeteciler, dün olduğu gibi bundan sonrada halkın haber  alma ve gerçekleri öğrenme hakkını mesleğinizin ilkeleri çerçevesinde savunacağınıza olan inancımız tamdır. Bu zorlu ve o kadar da onurlu görevde sizlere kolaylıklar ve Başarılar diler, gününüzü kutlarım.

Orhan Özel / CHP Seydişehir ilçe başkanı

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: CHP’den, gazeteciler, günü, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı