Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 17:05 Bu haber 753 kez okundu
 
CHP’den öğretmenler günü kutlaması
SİYASET Haberi
CHP’den öğretmenler günü kutlaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seydişehir ilçe başkanı Orhan Özel öğretmenler günü nedeniyle mesaj yayımladı.
Özel,’’ Atatürk’ün en büyük ümidimdir dediği gençlerimizi; yetiştiren, onlara bilimin ışığını gösteren, düşünmeyi sorgulamayı öğreten en kutsal meslektir öğretmenlik. Dedikten sonra öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Diyerek öğretmenlerimize büyük yük ve sorumluluk vermektedir.

Öğretmenler, geleceğimizin mimarlarıdır. Öğretmenler gelecek kuşakları eğitir ve şekillendirir. Bu nedenle öğretmenlerimizin, eğittikleri çocuklar geleceğimize bir meşale gibi ışık tutacak ve geleceğimizi şekillendirecek kişilerdir.

Ülkemizde öğretmenlerin pek çok sorunu bulunmaktadır. Bunların en önemlisi maalesef çeşitli yöntemlerle itibarsızlaştırılmak ve ekonomik kıskaç altına alınmak istenmeleridir. Bunu aşmak için  öğretmenlerin maddi ve sosyal haklarında da iyileştirmeler yapmak gerekmektedir. Ülkemizde evini geçindirip, çocuklarını okutabilmek için ek iş yapan pek çok öğretmen vardır.

Durum ne olursa olsun öğretmenler elleri öpülecek, her zaman saygı ve sevgiyi hak eden insanlardır. Onlara sadece bu önemli günde anmak değil, her zaman hatırlayıp onlara değer vermek gerekir.

Bu duygu ve düşüncelerle atanamayan öğretmenlerimizin bir an önce öğrencilerine kavuşmasını diliyor, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür, nesiller yetiştiren, Bu kutsal mesleğin mensuplarını el üstünde taşımak hepimizin en büyük görevimiz olmalıdır. Bu duygularla; Tüm öğretmenlerimiz ile Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını saygı ile anıyorum.”

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: CHP’den, öğretmenler, günü, kutlaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı