Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 00:28 Bu haber 1201 kez okundu
 
CHP engelliler günü mesajı yayınladı
SİYASET Haberi
CHP engelliler günü mesajı yayınladı

CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel,“1992 yılından bu yana her 3 Aralık günü; Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası Engelliler günü olarak kabul edilmiştir. Bu kararın ardından  ‘Engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması” amacıyla tanınmasını istedi. Bu karardan sonra 3 Aralık tüm dünyada engellilerin günü olarak kutlanmaktadır.
Her ne kadar engelliler denilse de asıl engel, onları görmeyen gözlerde, onlara koşmayan ayaklarda, onlara uzanmayan kollarımızda ve onları sevmeyi bilmeyen yüreğimizdedir. En büyük engel sevgisizliktir. Yaşam her zaman güzeldir, yeter ki düşünceler engelli olmasın.

Biz CHP ailesi olarak engellilerin ve ailelerinin zorluklarını biliyor ve sosyal devlet anlayışımızın gereği, engelli bireylerin, çağdaş yaşamın gerektirdiği olanaklara her alanda kavuşmalarını, temel bir insan hakkı olarak kabul ediyoruz. Engelli yurttaşlarımızın toplumsal yaşama aktif olarak katılmasını sağlamak ve eşit yurttaşlığı mümkün kılmak amacıyla; eğitim, sağlık, ulaşım ve istihdamda karşılaşılan engellerin ortadan kaldırılması için çaba  harcamaktayız.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, engelsiz günler için; her kesimle birlikte çaba harcayarak, her zaman engellilerimizin ve ailelerinin yanından olacağımızın bilinmesini isteriz. Ayrıca Engellerin kaldırılması için çaba harcayan herkese sonsuz şükranlarımızı arz ederiz.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: CHP, engelliler, günü, mesajı, yayınladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı