Haber Detayı
10 Ocak 2021 - Pazar 18:37 Bu haber 457 kez okundu
 
CHP gazeteciler gününü kutladı
SİYASET Haberi
CHP gazeteciler gününü kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel;  

10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeni ile bir mesaj yayınladı. 

Özel, "İnsanların sağlıklı bilgi alması için yoğun mesai harcayan gazetecilerin gününü kutluyorum. Gazetecilik mesleği, çağımızın en zor mesleklerinden bir tanesidir. İnsanları hızlı ve sağlıklı bilgilerle buluşturmak için her türlü zor koşulun üstesinden gelen gazeteciler, karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen mesleklerini büyük bir özveriyle yerine getirmektedir. Toplumsal bilinci artırarak güçlendirmeyi hedefleyen gazetecilik mesleği, kamuoyu yararına olan her türlü projenin de yanında durmaktadır" dedi. 

Özel açıklamasına şöyle devam etti. Ancak şunu Unutmamamız gerekir ki, Ancak Özgür Basın; Özgür toplum ve demokrasinin olmazsa olmazıdır. Siz yoksanız toplum sağır ve dilsizdir. Gazetecilerimizin düşüncelerini özgürce baskı altında olmadan ifade edebilmeleri hayati önem arz etmektedir.  Ancak bugün, Bu anlamda büyük baskılar altında olduğunuzun, kiminizin işsiz, kimi arkadaşlarınızın cezaevinde ve kiminizin de itibarsızlaştırıldığınızın bilincindeyiz. 

Her şeye rağmen siz, özelliklede Yerel emekçi gazeteciler, dün olduğu gibi bundan sonrada halkın haber  alma ve gerçekleri öğrenme hakkını mesleğinizin ilkeleri çerçevesinde savunacağınızdan zerre şüphemiz yoktur. Bu zorlu ve o kadar da onurlu görevde sizlere kolaylıklar, sabır ve başarılar diler, gününüzü kutlarım.’’

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: CHP, gazeteciler, gününü, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı