Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 00:07 Bu haber 375 kez okundu
 
CHP, kadınlar gününü etkinliği
SİYASET Haberi


CHP Seydişehir ilçe başkanlığı 8 Mart dünya kadınlar gününü Taraşçı’da kutluyor.

8 Mart Kadınlar Günü’nü CHP; Ziraat Mühendisleri Odası Eski Genel Başkanı, PM üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Doçent Gökhan Günaydın’ın da katılımı ile Emekçilerin ve emekçi kadınların yoğun olduğu Taraşçı’da saat 14.00 da Miting yaparak kutlayacaktır. Tüm halkımız davetlidir.

Saygıdeğer Seydişehir halkı ve cefakâr kadınlarımız;

Nedir bu 8 Mart; 8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde 40 bin dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemi ile bir tekstil fabrikasında greve başladı, ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 129 kadın işçi can verdi. Bunun üzerine her 8 Mart Emekçi Kadınlar günü olarak anılıyor ve kutlanıyor.

Şunu herkes iyi bilmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti’ni tekrar aydınlık günlere kadınlar ulaştıracaktır. Nasıl ki Kurtuluş meşalesini Halide Edip yaktıysa, nasıl ki Nene Hatun işgale karşı direnişin simgesi olduysa, nasıl ki Kara Fatma birliğiyle düşmana siper olduysa, bugün de kadınlarımız aydınlığın, mücadelenin ve direnişin simgesi olacaklardır.

8 Mart, emekçi kadınlarımızla dayanışma içerisinde olduğumuz önemli bir gündür,

8 Mart, adaletsizliğe karşı direnişin günüdür,

8 Mart kadının toplumda var olduğunu haykırma günüdür.

Ne yazık ki, hala ülkemizde ve dünyada milyonlarca kadın şiddete maruz kalmakta, açlık ve yoksulluk içinde yaşamını sürdürmektedir. Kadınlar hala toplum içinde var olma mücadelesi vermektedir. Kadınlar, hala dünyanın her yerinde seslerini duyurabilmek, eşit yurttaşlar olabilmek için büyük bedeller ödemektedir. Her gün onlarca kadın sokakta, işyerlerinde ve ailede şiddete maruz kalmaktadır. Kadın cinayetleri ise vicdanlarımızın kara lekesi ve ülkemizin yüz karası olarak karşımızda durmaktadır. Türkiye’de kadınlar ve Kadın Emeği Raporuna göre, her 10 kadından sadece 3’ü iş hayatın da iken yarısı kayıt dışı çalıştırılıyor. Her 10 kadından 2’si yoksul ve her 10 kadından 3’ü 18 yaş altında evlendiriliyor.

Hükümetin yürüttüğü ayrıştırma ve baskı politikalarından kadınlarda nasibini fazlasıyla almaktadır. Sistemli olarak yürütülen “Kadın Düşmanı” politikalar, kadının sosyal ve iş hayatından uzaklaştırma çabaları, kadına yönelik şiddetin dozunu her geçen gün daha da artmasına sebep olmaktadır.

İşte bu nedenle, 8 Mart Direnişin sesidir! Adalet, eşitlik ve özgür bir gelecek hayalimiz ancak kadınların eliyle sağlanacaktır. Toplumun öncüsü olan kadınlarımız, bütün yaşadığı olumsuzluklara karşı çıkarak Türkiye'yi, tekrar yaşanabilir bir ülke haline getirmeyi başaracaklardır. Cumhuriyetimizin kuruluşu ve yaşatılması için mücadele veren, bu uğurda şehit ve gazi olanları yüreğinde en çok hisseden kadınlarımızı da saygı ve minnetle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; Kadınlarını Geri Bırakan Toplumlar Geride Kalmaya  Mahkûmdur.

Özgür, demokratik ve aydınlık bir Türkiye hayaliyle tüm emekçi kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutluyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi 

Seydişehir Kadın Kolları Başkanı    İlçe Başkanı

Nurten Bulut                                      Orhan Özel

Kaynak: (Enver Haykır) - Enver Haykır Editör: Enver Haykır
 
Etiketler: CHP,, kadınlar, gününü, etkinliği,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Özlü Sözler
Aşk bir güneşe benzer, aşık olmayan gönül bir katı taşa benzer.


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 10

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

,