Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 02:58 Bu haber 2581 kez okundu
 
CHP yönetiminde Konya yok!
ANALİZ Haberi
CHP yönetiminde Konya yok!

25-26 Temmuzdaki kurultayda CHP’nin en yüksek yönetim organı olan 60 kişilik Parti Meclisi’ne seçilenler belli oldu. Konya ve ilçelerinden kimse yok.

Oysa Konya’dan eskiden Ecevit genel başkanlığında CHP 5 milletvekili çıkarıyordu. Konya ve ilçelerinden parti yönetimine girenler, Yüksek Disiplin Kurulunda görev alanlar olurdu.

Konya, siyaseten geriledi, içinden, belli başlı partilerin üst yönetimlerinde görev alacak çapta siyasetçi çıkartamıyor artık.

Tarımın kenti artık çiftçi ve emekçi siyasetinin değil, sağ ve sermayeyi gözeten siyasetlerin cirit attığı bir il haline geldi.

CHP son 30 yılda yerel seçimde büyük ilçeleri bile AKP’ye kaptırdı şimdi elinde bir ilçe var.

2 yıl önceki milletvekilliği seçiminde iki vekil çıkardı ikisi de sağ kesimden ve biri kendi partisine gitti. Olsalar dahi isimlerini pek duyuramıyorlar. Sol sosyal demokrat adına ses getirmiyor.

Bu niye böyle?

Çünkü Konya ve ilçelerinde sol-siyasal etkinlikler sıfıra yaklaştı. Hiçbir CHP örgütü, belli başlı günlerde bile bir açıklama yapma zahmetine katlanmıyor! İktidara tek bir eleştiri yöneltmiyor. Çiftçiden, işçiden, esnaftan kopmuş durumda sanki.

Bu koşullarda sol bir parti sayılan CHP Konya örgütünden parti yönetimine giren olamaması doğallaşıyor.

Konya’nın en büyük talihsizliklerinden birisi de partilerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan siyasetçiler yetiştiremiyor olmasıdır.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: CHP, yönetiminde, Konya, yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı