Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 17:33 Bu haber 1193 kez okundu
 
Çocuk istismar davasında karar 6 Ekime kaldı
Görüntülü haber..
ASAYİŞ Haberi
Çocuk istismar davasında karar 6 Ekime kaldı

Seydişehir Ağır ceza mahkemesinde görülen öz babası ve amcası tarafından istismar edildiği iddia edilen davada yeni bir tanığın dinlenmesinden dolayı karar 06 Ekim 2020 tarihine kaldı.

2 yıldır devam eden Seydişehir ağır ceza mahkemesindeki davaya Ucim il koordinatörü Özlem bilgi ucim hukuk Sorumlusu av Ahmet emre Horzum

Ve UCİM üyeleri katıldı.

06 Ekim gününe ertelenen davanın duruşma sonrası Seydişehir Adliyesi önünde kısa bir konuşma yapan UCİM il koordinatörü Özlem bilgi ve hukuk Sorumlusu av Ahmet emre Horzum, ‘’ Bugün burada sanığın en yüksek cezayı almasını istemekteyiz. Çocuklarımıza karşı uzanan kirli ellere karşı mücadele etmemiz gerekmektedir. Her ne kadar sanık baba tarafından asılsız iddialar ile anne iffetsizlikle menfaat elde etmeye çalışmakta ve mağdur çocukların psikolojilerin bozuk olmasıyla istismar olayı inkâr edilmeye çalışılmış ise de çocukların gerçeği yansıtan ve birbiri ile uyumlu beyanlarının esas alınması gerektiği açıktır. Adaletin er yâda geç tecelli edeceğine inancımız tamdır. Mücadelemize ve çocuklarımız için güzel yaşanabilir bir alan yaratabildiğimize olan inancımız sonsuzdur. Bu inanç doğrultusunda başarana kadar devam edeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.  Herkesi mücadelemizde yer almaya ve destek vermeye davet ediyoruz. Yine tekrar ediyoruz çocuklarımızın mağduriyet yaşamaması için ihtisas mahkemelerin kurulmasını talep ediyoruz.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Çocuk, istismar, davasında, karar, 6, Ekime, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı