Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 01:07 Bu haber 1794 kez okundu
 
Covid-19 mücadelesinde hastane sayısı 5’e yükseldi
SAĞLIK Haberi
Covid-19 mücadelesinde hastane sayısı 5’e yükseldi

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, kamu hastanelerinde görev yapan mikrobiyoloji uzmanları ile bir araya geldi.

Prof. Dr. Koç, Covid-19 salgını ile mücadelede laboratuvar hizmetleri ve PCR test sonuçlarının daha erken sürede neticelendirilmesi adına hastane sayısının 5 çıkarıldığını söyledi.

Pandemi sürecinin en önemli iki parametresinin filyasyon ve tanının erken aşamada konulabilmesi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Koç, “PCR testi çalışılabilen laboratuvar sayısını Bakanlığımızın da bizlere verdiği destekle 3’den 5’e çıkarttık. Konya Şehir Hastanesi ve Numune Hastanemizde de artık PCR sonuçlarına bakılabilmektedir. Meram Devlet Hastanemiz ile birlikte üç kamu hastanemizin laboratuvarları da 24 saat PCR çalışabilmektedir. ” dedi.

Seydişehir Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yunus Açıkgöz, ‘’ Konya’ya da bir hastaneyle çalışıyorduk. 1 defa da Covid-19 numunesi gönderiyorduk. Şu anda Hastane sayısının 5’ e çıkmasıyla günde 3 numune gönderiyoruz. Bu erken tanı ve zaman açısından bizler için çok iyi oldu. Konya’mıza hayırlı olsun’’

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Covid-19, mücadelesinde, hastane, sayısı, 5’e, yükseldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı