Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 13:04 Bu haber 2264 kez okundu
 
Derya Doğan İzmir sanat galerisine davet edildi
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Derya Doğan İzmir sanat galerisine davet edildi

Ege Sanat Birliğinin düzenlediği İzmir Çetin Emeç Sanat Galerisi’ndeki sergiye bu yıl Seydişehir Halk Eğitimi Merkezi El Sanatları Öğretmeni Derya Doğan’ da davet edildi.

Yurt genelinde 120 sanatçı üyesi olan, Ege Sanat Birliğini davetlisi olarak eserlerini sergileyen Derya Doğan ‘Seydişehir Halk Eğitim Merkezin açmış olduğu kurstan çok sevdiğim özel çocuklarımla yaptığımız üç eserle katkı sağladık. Aslında benim bu sergi davetini kabul etmem tamamen zihinsel engelli çocuklarımız için farkındalık oluşturabilmekti. Geri dönüşüm malzemelerinden ürettiğimiz eserlere ilgi o kadar yoğundu ki ben çocuklarımla ve Usta Öğretici olarak çalıştığım Seydişehir Halk Eğitim Merkezi ile gurur duydum. Tüm birlik sanatçılarına ve emek veren herkese sonsuz teşekkür ediyorum.’ Dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Refik Dereli, Kaymakamımız Sayın Aydın Erdoğan’a, Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar’a, Nazik davetlerinden dolayı Ege Sanat Birliğine, Ümit Çocukları Derneği başkanı Münevver Yalçınkaya’ya ve engelli öğrencilerle yapmış olduğu özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı Derya Doğan’a, teşekkür etti.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Derya, Doğan, İzmir, sanat, galerisine, davet, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı