Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 12:33 Bu haber 2673 kez okundu
 
Ebubekir Uğur’dan iki roman daha
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Ebubekir Uğur’dan iki roman daha

2018 yılında yazdığı YAŞLI ŞEF romanı ile “Yılın En iyi Denetimli Serbestlik Personeli ” seçilen Ebubekir UĞUR’dan iki roman daha edebiyat dünyasına merhaba dedi.

Halen Seydişehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde sosyolog olarak hayatını devam ettiren yazar Ebubekir Uğur, ilk romanının devamı niteliğinde olan serinin ikinci kitabı YAŞLI ŞEF 2 “ORAO” adlı romanını: “ Okurlarını hem ağlatacak; hem güldürecek, hiç olmadık yerde ah çektirtecek ve bir de üstüne utanmadan tebessüm ettirecek ama her halükarda okuyucunun okumasına fazlasıyla değecek bir yolculuğa dönüşecek” olarak yorumlamaktadır.

Bu romanıyla aynı anda satışa çıkan “Don Kişot’un Düşüşü” romanı için de çok iddialı olduğunu dile getiren Ebubekir UĞUR; romanın ülkemizde henüz işlenmemiş bir konu ve kurguya sahip olduğunu dile getirirken; yeni çıkan kitaplarının kitapyurdu.com, BKMkitap.com vb. başta olmak üzere an itibariyle en az 15 online sitede satışa çıktığını belirtmektedir. Ayrıca yazarın kitapları, imzalı olarak kendi ismiyle olan Facebook hesabından, instagram hesabı olan (bozkirdaki_cekirdek) hesabından iletişime geçilerek temin edilebilmektedir.

YAŞLI ŞEF 2 “ORAO” ARKA KAPAK YAZISI

Bir tarafta gökdelenler; bir tarafta hayat kokan yemyeşil dağlar...

Bir tarafta lüks tekne ve yatlarıyla limanlar; bir tarafta masmavi göller ve berrak sular...

Bir tarafta gümüş fincanlarla gelen bin bir türlü hazlar; bir tarafta közü yeni harmanlanmış kara demlikten çaylar...

Bir tarafta bulanık bir gökyüzü altında yapay parıltılar; bir tarafta gökyüzünün elli tonu ve huzur kokan topraklar…

            Gökdelenlerden havalanıp yemyeşil dağlara, masmavi göllere kanat çırpan bir kartalın hikayesinin anlatıldığı bu romanda; bu kartalın hayatının ne kadarından vazgeçebildiğine şahit olacaksınız ve onun zamana meydan okuyan ölümsüz aşkını, kalbinizin en ücra köşesinde bir yangın misali hissederek yaşayacaksınız...

DON KİŞOT’UN DÜŞÜŞÜ ARKA KAPAK YAZISI

 

 

“ Kitaplar bir limandı benim için. Kitaplarda yaşadım. Ve kitaptakileri sokaktakilerden daha çok sevdim. ”

            CEMİL MERİÇ

“ Bazılarımız şiirlere, şarkılara, filmlere, kitaplara tutunuyor. Sanırım artık insan, tutunamıyor insana.”

            OĞUZ ATAY

“Zaten yalnızlığımın sebebi, kitaplardaki kahramanları semtimde bulamayışım değil miydi?”

            SABAHATTİN ALİ

            Siz hiç yazarıyla kahramanının yer değiştirdiği bir kitap okudunuz mu? Peki ya siz hiç kaleminizden damlayan bir mürekkep ile satranç oynadınız mı? Öyle bir satranç ki; 64 karelik basit bir satranç tahtasının çok ötesine geçmiş bir oyunu ifade etmekte… Bunu bile bile yaptığınız her hamle ile hayatlara etki edebileceğiniz vicdanların satrancı olmuş bu oyunu hala oynayabilir misiniz? Bu sorunun cevabını bazen siz veremezsiniz ve isteyin ya da istemeyin bazen oynamak zorunda kalırsınız..."

            Şimdi kalem, Cervantes’in değil Don Kişot’un elinde…

            Akıl tutulması yaşayacağınız bu kitapla; alışagelmiş tüm dengeler sarsılacak. Bu kadar da olmaz dediğiniz her şey o kadar olacak… Her dokunuşta hayatların derinden sarsılacağı bir satranç oynanacak.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Ebubekir, Uğur’dan, iki, roman, daha,
Yorumlar
Haber Yazılımı