Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 02:15 Bu haber 1208 kez okundu
 
Engelleri yaptıkları sanatla aşıyorlar
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Engelleri yaptıkları sanatla aşıyorlar

Seydişehir Halk Eğitim Merkezince, engelliler derneğinde açılan dekoratif tablolarla atık malzemeleri sanata dönüştürüyorlar.

Önceki yıllarda geri dönüşüm malzemelerden çeşitli süsler, tablolar yaptıklarını belirten Usta öğretici Derya Doğan, 11 engelli çocuğa sosyal ve kültürel beceriler kazandırma amacıyla bu sanatsal çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Engelli çocukların üretime dönük birtakım ürünler ortaya koymalarıyla hem kendilerinin hem de bizlerin mutlu olduğunu kaydeden Doğan, "Atık malzemelerden ürettikleri ürünleri her aile kullanabiliyor. Bu kursumuza yeni başladık ilerleyen aylarda ortaya konan sanat eserlerini sergilerimizde halkımızın beğenisine sunacağız. Herkesin bize desteği var. Doğada gördüğümüz her türlü atığı dekoratif tablo yapmakta kullanıyoruz.’’ Dedi.

2 yıldır açılan kurslara katıldığını ifade eden engelli Muhammed Uzun, ‘’Sanatsal katkı sağlıyorum. Bu sayede hayata olumlu bakmayı öğrendim. Sanatsal faaliyetlerimle engellerimi de aşıyorum. Arkadaşlarımız bu kurslara katılarak hayata küsmesinler’’

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Engelleri, yaptıkları, sanatla, aşıyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı