Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 12:57 Bu haber 710 kez okundu
 
Esnaf odasından kutlama mesajı
SİVİL TOPLUM Haberi
Esnaf odasından kutlama mesajı

Esnaf sanatkârlar odası başkanı; Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Seydişehir Esnaf sanatkârlar odası başkanı İbrahim Aypar yaklaşan Ramazan ayı münasebetiyle yaptığı açıklamada, "Kurtuluş, ancak Gerçek İslamı yaşamak ve yaşatmakla gerçekleşir" dedi.

Başkan Aypar; İnsanlık tarihinde, bütün kâinatın ve canlıların rahat ve huzurlu yaşaması, yaratana olan kulluk görevini Yapması için Allah elçiler göndermiştir. Azgınlığın, sapkınlığın ve şirkin hat safhaya ulaştığı, on dört asır önce yeryüzünde hüküm süren, İnsanlığın perişan edildiği, kız çocuklarının diri diri gömüldüğü, insan hırsının son haddine ulaştığı süreçte,

Allah C.C elçisi (Peygamberimiz S.A.V ) aracılığı ile son olarak İslam dinini göndermiştir. İslam’ın yeryüzüne yayılmaya başladığı her yıl ve asırda, yeryüzüne bereket, insanlar arasında din Ayırımı olmaksızın kardeşlik, yaratana kulluk, kısacası kâinatın en şerefli varlığı insan bu sayede, en Müstesna güzellikleri yaşama şansı bulmuştur. İşte kutsal dinin yeryüzüne gönderilmeye başladığı Kutsal ay Ramazan ayıdır. Gerçek inanan Müslüman’ın Her yıl özlemle bekleyip yaşadığı bir Ramazan Ayına erişmiş bulunmaktayız. Yirmi birinci asrı yaşadığımız dünyada yıllar öncesinde kâfirin Uygulamalarını tekrar senaryo edip Tüm dünya Müslümanlarına zulüm yapılmaktadır.

Ancak bu dönemde sadece kâfire suç isnat etmektense, Müslüman’ında islamı ne kadar yaşadığını sorgulamakta fayda olduğunu düşünüyorum diyen Başkan Aypar, Kurtuluşun gerçek islamı yaşamakla olacağı düşüncesiyle, vatanın bölünmez bütünlüğünü örnek alarak, üreten, geleneklerine, tarihine sahip çıkan yeni nesiller yetiştirmekle mümkün olacaktır. İdrak edeceğimiz Ramazan ayının Allah C.C.’ ne kulluğumuzu tekrar gözden geçirmek, yaratanın yarattıklarına aynı hassasiyetle davranmak,

Toplum düzenine İslami ölçülerde katkı sağlamak ve rızkın helaliyle olması dileklerimle, Tüm İslam

Âlemi ve Türk dünyasının ramazan ayını tebrik ediyor, ihtiyacımız duaların ortaklaşa olmasını cenabı Allah ‘tan niyaz ederim. Dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Esnaf, odasından, kutlama, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı