Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 20:03 Bu haber 797 kez okundu
 
Esnaf ve sanatkâr odasından duyuru
SİVİL TOPLUM Haberi
Esnaf ve sanatkâr odasından duyuru

Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar odası Doğal Gaz yakan Cihazlara ilişkin yeni uygulama hakkında basına bilgilendirmede bulundu.

Açıklama oda yönetim Kurulu adına Başkan İbrahim Aypar tarafından yapıldı. Açıklamada; 05.05.2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan şekli ile ‘’tasarım, yapım öngörülebilir olan set üstü ve gömme (ankastre)ocakların gaz kesme emniyet tertibatı olmadan kullanımı uygun değildir. Denmektedir.

Buna göre başta esnaf ve sanatkârımız olmak üzere tüm kamuoyunu ilgilendiren konu ile alakalı olarak, ’’ Gaz yakan cihazlara dair yönetmeliğe (2016/426/AB)Göre,05.05.2018 tarihinden sonra piyasaya sürülen set üstü ve ankastre ocakların toptan veya perakende yurtiçi satışı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yasaklanmıştır. Aynı Bakanlıkça yapılacak denetimlerde, güvensiz olduğu değerlendirilen bu ürünlerin tespit edilmesi durumunda işletme ve şahıslar 4703 sayılı kanuna göre cezalandırılacaktır. İnsan hayatı için önem taşıyan konuya esnafımızın ve vatandaşlarımızın azami dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Esnaf, ve, sanatkâr, odasından, duyuru,
Yorumlar
Haber Yazılımı