Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 16:11 Bu haber 430 kez okundu
 
Esnafımıza sahip çıkmalıyız
SİVİL TOPLUM Haberi


Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin bitmesinin ardından, ülkemizin, Reel sektörün ve özellikle Küçük Esnaf ve Sanatkârın içinde bulunduğu ve her gün kangren haline dönüşen ekonomik sıkıntıların çözümü ile alakalı kendi ölçüsünce bir kampanya başlattı.

Oda başkanı İbrahim Aypar; ‘’Yılar yılı savaş durumları dâhil, her türlü kriz, afet ve toplumsal sıkıntılarda ülkesinin yanında sadakatten ayrılmayan Esnaf ve Sanatkârımız, maddi manevi imkânlarını gözünü kırpmadan, komşusu akrabası, askeri, polisi, çalışanı, fakir fukarasına kol kanat germiş, iyi günde kötü günde, vefanın çok güzel örneklerini sergilemeye devam etmektedir.

İçinde bulunulan süreçte, ekonominin olmazsa olmazı, Üretimin neredeyse bitme noktasına geldiği, buna paralel işsizliğin artış gösterdiği, Tarımın tam anlamıyla geliştirilemediği, sanayide yeni yatırımlara yönel inemediği, bilinmektedir.

Bütün bunun üzerine ülke ekonomisine katma değeri olmayan, üretimi asla düşünmeyen ve yabancı ortaklı AVM diye adlandırılan işletmelerin tabiri caizse her sokakta şubeleşmesi, ayrıca ticarette muhatabı olmayan sanal âlemdeki alışveriş özentisi,  Küçük Esnaf ve Sanatkâr diye adlandırdığımız gerçek ekonomi çalışanlarının bir bir yok olmalarına sebeptir. Oda olarak konu hakkında ve esnafımızın diğer ana sorunlarını siyasi ve bürokrasi ortamlarında sürekli gündeme getiriyoruz.

Sonuç olarak; Biz, Ülkemiz ve halkımızın hizmetkârlarıyız. Küçük Esnaf ve Sanatkârın yok olması demek; ülke ekonomisinin en büyük gelir kaynağının kesilmesi demektir. Bugün Olması gereken, Dün zor günlerinizde yanınızda olan Esnaf ve Sanatkârımızın aynı şehirde yaşayıp aynı havayı soluyan siz hemşerilerimizin alıverişlerinde yardımlaşma duygusu ile davranarak, kendi esnafına sahip çıkmasıdır.  

Bu vesile ile Yaşadığımız, Mübarek ramazan ayının ve idrak edeceğimiz Ramazan Bayramının, Tüm İslam âleminin gerçek şuurla İslam’ı yaşamasına ülkemizin sükûnetine Yurdumuz insanının sağlık dirlik ve bereketli bir yaşam sürmesine vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ederiz.

Kaynak: (Enver Haykır) - Enver Haykır Editör: Enver Haykır
 
Etiketler: Esnafımıza, sahip, çıkmalıyız,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

,