Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 14:32 Bu haber 1020 kez okundu
 
Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran:
Her zaman halkla iç içe olacağız
SİYASET Haberi
Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran:

Gelecek Partisi Konya’da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sahada sürekli halkla içiçe olan Gelecek Partisi’nin özellikle ilçe teşkilatları yoğun mesai harcıyor. Çalışmaları hakkında bilgi veren Gelecek Partisi Selçuklu ilçe başkanı Osman Başaran “Sadece seçim zamanı değil, sadece oy istemek için değil, her zaman halkla iç içe olacağız. Biz halkız, halk gelecek sloganı ile yola çıktık” dedi.

Günümüz siyasetçilerin seçim döneminde oy istemek için esnaf ziyareti yaptığını ifade eden Başaran, “Bizler aynı konumda olmamak için seçim ortamı yokken sahaya çıktık. Amacımız sadece tanışmak ve hasbihal etmekti. Bu sayede alışılagelmiş siyasetçi profilinden farklı olduğumuzu göstermeye çalıştık. Ayrıca esnafımızın dertlerini dinleyerek; temsilcisi olmayı vaad ettiğimiz vatandaşlarımızın derdine ortak olmak, çözüm önerileri konusunda istişare etmek ve öğrendiğimiz dertleri ve çözüm önerilerini kamuoyu ve ilgili makamlarla paylaşıyoruz” dedi.

Aralıksız 18 haftadır sahada olduklarını vurgulayan Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran, salı günleri önceden belirlenen bir mahallede faaliyet gösteren esnafların İlçe Yönetim Kurulu, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyelerinden oluşan 3 farklı ekiple ziyaret edildiğini söyleyen Başaran sözlerine şöyle devam etti: “Yönetim kurulu üyelerimiz, kadın kolları üyelerimiz ve gençlik koları üyelerimizden oluşan 3 farklı ekip ile mümkün mertebe çalmadık kapı bırakmamaya çalışıyoruz.

Bugüne kadar Işıklar, Yazır, Nişantaş, Buhara, Ferhuniye, Dumlupınar, Musalla Bağları, Sille, Şeker, Kılıçarslan, Fatih, Bosna, Kosova, Akıncılar, Mehmet Akif, Sancak, İhsaniye, Binkonutlar, Şeyh Şamil ve Hanaybaşı mahallelerimizde faaliyet gösteren toplam 2.120 esnafımızı ziyaret ettik. Öncelikli hedefimiz Selçuklu ilçemize bağlı 72 mahallemizin tamamını ziyaret etmek. Görevde olduğumuz sürece yaz kış demeden defalarca esnaflarımızı ziyaret etmeye devam edeceğiz. Bu sayede halkımızdan hiç kopmadan, halkımızın sorunlarını bilerek, halkımızla birlikte yönetimde söz sahibi olacağız”

Yerel yönetimin partimiz idaresine geçmesi halinde bu geleneği sürdürmeyi planladıklarını da belirten Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran, “Bu durumda belediye başkanımızın da dahil olacağı bir heyet ile her hafta bir mahallemizi ziyaret etmek ve mahalleli ile sohbet etmek bizim teşkilatımızı için olmazsa olmaz şartlardan birisi haline gelecek” dedi.

Esnaf ziyaretlerinde edindikleri izlenimleri de aktaran Başaran sözlerini şöyle tamamladı: “Yapmış olduğumuz 2.120 ziyarette ilginç verilere de ulaştığımızı söyleyebiliriz. Neredeyse esnaflarımızın tamamının ortak (pandemi şartları, hükümetin corona ile ilgili maddi tedbir paketi, genel ekonomik olumsuzluklar, fiyat artışları, vergi miktarları ve adaletsizliği, yüksek döviz kurları, tente ve sundurma, kârsızlık vb) sıkıntılarının yanısıra daha spesifik (bosna hersek mahallesi’nin yarım kalan kültür merkezi inşaatı, sille mahallesi’nin işgaliye ücretleri vb) dertleri de öğrenme fırsatımız oldu ve bu sorunlar ile ilgili çözüm önerilerimizi kamuoyu ve ilgili makamlarla paylaştık. Ama en çok şikayet edilen konulardan bir tanesi de siyasilerle ilgili idi. Esnaflarımızın neredeyse tamamı siyasetçilerin kendilerini sadece seçim döneminde ziyaret ettiklerini, seçimi kazanmaları halinde seçimden sonra da mutlaka yeniden ziyaret edileceklerine dair söz aldıklarını ancak maalesef bu sözlerin yerine gelmediğini söylediler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi seçimden önce de seçimi kazandıktan sonra da halkımızla iç içe olmaya devam edeceğiz. Çünkü biz halkız ve halk gelecek.”

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Gelecek, Partisi, Selçuklu, İlçe, Başkanı, Osman, Başaran:,
Yorumlar
Haber Yazılımı