Haber Detayı
09 Ocak 2021 - Cumartesi 01:21 Bu haber 555 kez okundu
 
İçme suyu ve tarım arazilerinin sulama projeleri incelendi
BELEDİYE Haberi
İçme suyu ve tarım arazilerinin sulama projeleri incelendi

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı ve Yatırımlar Koordinatörü Mustafa Yazlık ve beraberindeki heyetle Bostandere ve Gevrekli Mahalleleri sulama göleti ve içme suyu kaynaklarının tespiti konusunda incelemelerde bulundu.

İlçedeki su kaynaklarının tespitini yaptıklarını ifade eden Başkan Tutal, Mahallelerin sulama ve içme suyu ihtiyacını karşılayacak gölet için gerekli çalışmanın yapılması konusunda istişare ettiklerini söyledi.

Planlanan çalışmalarla ilgili yerinde incelemeler gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Tutal; “ Gevrekli ve Bostandere mahallelerinde tarımla uğraşan hemşerilerimizin su sorunlarının bir an önce çözülmesi konusunda çalışmalarımızı en kısa sürede başlatacağız. Göletlerimizin ihalesini 2021 yılında yapmayı hedefliyoruz. Göletlerin yapımıyla birlikte aynı zamanda Seydişehir’in içme suyu sorununa da neşter vuracağız. Çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İncelemelere, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Mustafa Yazlık, DSİ VE KOSKİ yetkilileri katıldı.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: İçme, suyu, ve, tarım, arazilerinin, sulama, projeleri, incelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı