Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 22:28 Bu haber 882 kez okundu
 
İnatçı yağlardan kurtulabilirsiniz
SAĞLIK Haberi
İnatçı yağlardan kurtulabilirsiniz

Sadece kilo vererek ya da egzersiz yaparak vücuttaki bölgesel yağlardan kurtulmak her zaman mümkün olmayabiliyor. İstanbul Memorıal Wellness Tıp Merkezi / Dermatoloji Uzmanı. Dr. Ayça Alan Atalay, bölgesel yağlardan kurtulmanın yolları hakkında bilgi verdi

Sadece kilo vererek ya da egzersiz yaparak vücuttaki bölgesel yağlardan kurtulmak her zaman mümkün olmayabiliyor. Ancak son yıllarda gelişen modern teknolojilerle bu rahatsız edici görünümler artık ameliyatsız ve konforlu bir şekilde düzeltilebiliyor. Uzm.Dr. Ayça Alan Atalay, inatçı bölgesel yağlardan kurtulmanın yolları hakkında bilgi verdi. 
ı-lıpo uygulaması
Uzm.Dr. Atalay, “Vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini etkili bir biçimde yok eden lokal incelme yöntemlerinden biri de I –Lipo X cell uygulamasıdır. Bir kilo verdirme yöntemi olmayan uygulama göbek, basen, kol ve bel bölgesindeki yağlardan ağrısız ve konforlu bir şekilde kurtulma olanağı vermektedir. Üç adımdan oluşan tedavi protokolünde diod lazer ışınları, infrared, vakum ve radyofrekans enerjilerinin kombinasyonundan yararlanılmaktadır. Diod ışınlarıyla bölgesel yağların azaltılması sağlanırken, vakum teknolojisiyle lenf drenaj uyarılarak parçalanan yağın atılması kolaylaştırılıp, selülit görünümünde hafifleme sağlanmakta, radyofrekans dalgalarının uyardığı kollajen ve elastin yapımı sayesinde bölgenin sıkılaşması amaçlanmaktadır. Bu işlem öğle molasında bile yaptırılabilecek pratiklikte olmasıyla ön plana çıkmaktadır” bilgilerini verdi. Sonucun ilk seansta fark edildiğini söyleyen Uzm.Dr. Atalay, “Uygulamaya yağ ölçümüyle başlanır. İkinci aşamada lazer uygulaması yapılarak o bölgedeki yağların parçalanması ve küçülmesi sağlamaktadır. Daha sonra vakum masajı kan dolaşımı hızlandırılarak parçalanmış yağ hücrelerinin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Son aşamada radyofrekans uygulamasıyla cildin gevşemesi önlenerek sıkı ve selülitsiz bir görünüme kavuşmasını sağlanmaktadır. I- Lipo uygulaması, sağlıklı ve hızlı sonuçların alındığı bir sistemdir. Tek bir seansta bölgenin problemine bağlı olarak 3-6 cm’lik gözle görülür bir incelme sağlanabilmektedir. I- Lipo, enjeksiyon lipoliz veya selülit mezoterapisiyle kombine edilerek etkinlik daha da artırılabilmektedir” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: İnatçı, yağlardan, kurtulabilirsiniz,
Yorumlar
Haber Yazılımı