Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 01:55 Bu haber 1506 kez okundu
 
Kadınlar köyde üretip, pazarda satıyor
EKONOMİ Haberi
Kadınlar köyde üretip, pazarda satıyor

Konya’nın Seydişehir ilçesi kırsal mahallelerinde yaşayan kadınlar, ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla bahçelerinde organik olarak ürettikleri sebze, meyveleri pazarda çocuklarıyla birlikte satıyor.

Ziraat Odası Başkanı İsmail Korkmaz, İlçenin muhtelif kırsal mahallelerden gelen köylü kadınlar ürettikleri organik ürünleri taze olarak vatandaşa sunarak aile ekonomilerine katkı sağladıklarını söyledi.

Hiçbir kimyasal madde kullanmadan doğal olarak organik ürettiklerini ifade eden Korkmaz, ‘’ Köylerinde eşleriyle birlikte sabah erken saatlerde tarla ve bahçelerden topladıkları sebze ile meyveleri pazara getiren kadınlar, tezgahlarda sergiledikleri ürünleri satarak geçimlerini sağlıyor. Toprağın her karışını değerlendirerek yetiştirdiği sebze ve meyveleri satışından elde ettikleri gelirle hem ev ekonomisine hem de çocuklarının güzel bir geleceğe hazırlıyorlar. Hafta da 2 gün gün kurulan halk pazarına gelen kadınlarımızın daha iyi şartlarda satış yapabilmeleri için çalışmalar yapıyoruz’’ diye konuştu.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Kadınlar, köyde, üretip,, pazarda, satıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı