Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 09:16 Bu haber 2325 kez okundu
 
Karantinaya alınan mahallede sağlık taraması
SAĞLIK Haberi
Karantinaya alınan mahallede sağlık taraması

Seydişehir Değirmenci mahallesinde 6 kişinin karantina süreci evlerinde devam ederken ilçe sağlık müdürlüğü ekipleri tarafından mahallede filyasyon çalışması başlattı.

Emniyet Müdürlüğü ekiplerince mahalleye giriş çıkışları kontrol altında tutulurken İlçe sağlık müdürlüğü ekiplerinin sağlık taraması devam ediyor.

Değirmenci mahallesinde kapsamlı bir filyasyon tarama yapıldığını kaydeden İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Özdemir, korona nedenlerini tespit etmeye çalıştıklarını söyledi.

11 Mart’tan bu yana gece gündüz ilçede korona tedbirleri çerçevesinde ekiplerin görev yaptığını belirten Dr. Hakan Özdemir, ‘’ İlçemizdeki mevsimlik tarım işçilerden, askere gidecek gençlere kadar sağlık taramasına devam ettik. Önceki gün Değirmenci mahallemizde meydana gelen korona virüs vakasının ortaya çıkmasıyla en ciddi çalışmalarımızı ekiplerimizle birlikte sürdürüyoruz. Günlük yaptığımız sağlık taramalarında numeneler alarak virüs tespit edilen kişilerle temalı olanları tespit etmeye çalışıyoruz. Salgın hastalıkların başlangıç noktasının ortaya çıkış nedenlerini tespiti için kapsamlı bir filyasyon taraması gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalar neticesinde tehlikenin hala devam edip etmediği ve başka insanların risk altında olup olmadığı gibi önemli bilgileri toplamaya hedefliyoruz. Filyasyon çalışmaları bulaşıcı hastalıklarla mücadele etmede çok önemlidir. Sağlık taramalarımız devam ediyor.’’ Dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Karantinaya, alınan, mahallede, sağlık, taraması,
Yorumlar
Haber Yazılımı