Kurban paylaşmaktır, kardeşliktir, iyiliktir, berekettir.
Haber Detayı
04 Şubat 2021 - Perşembe 01:41 Bu haber 2122 kez okundu
 
Kaymakam Erdoğan, su ürünleri işleme tesisini inceledi
EKONOMİ Haberi
Kaymakam Erdoğan, su ürünleri işleme tesisini inceledi

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Su Ürünleri işleme tesisini ziyaret ederek firma yetkililerinden bilgi alıp balık işleme ve paketleme hizmetlerini yerinde inceledi.

Hijyen bir ortamda iş güvenliği kurallarına uyularak çalışma yapıldığını belirten Aydın Erdoğan, yurt içi ve dışına balık filato pazarlayarak ülke ekonomisine katkı sağlandığını söyledi.

İstihdam mahalli yatırımları her zaman desteklediklerini kaydeden Erdoğan, ‘’Bu tesislerin yaşaması için çevremizdeki Suğla, Beyşehir göllerindeki yasaklara uyulması gerekir. Bu işletmelerin ekonomik gücü geliştikçe balık işleme kapasite artar istihdam gelişir ülkemiz döviz kazanır onun için göllerimize sahip çıkmalıyız.’’ dedi.

Avrupa’nın birçok ülkesine ihracat yaptıklarını aktaran İşletme Müdürü Onur Özkal, ‘’Tesislerimizde tatlı su ve deniz ürünlerini işleyip pazarlıyoruz. Turizm şirketleri sazan ve yağ balığına çok talep ediyor. Şu anda işletmemizde 60 işçi çalışmaktadır. 25 yıldır 3 ortakla beraber ekonomimize döviz kazandırmaktayız. Tesisimizi ziyaret eden Sn kaymakamımıza teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

Ziyarette Kaymakam Erdoğan’a, İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Arıcı, Jandarma Komutanı Salih Yahya Koca eşlik etti.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Kaymakam, Erdoğan,, su, ürünleri, işleme, tesisini, inceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı