Kurban paylaşmaktır, kardeşliktir, iyiliktir, berekettir.
Haber Detayı
20 Şubat 2021 - Cumartesi 09:49 Bu haber 2179 kez okundu
 
Kaymakam Erdoğan ve belediye başkanı Tutal, kovid- 19 aşısı oldu
SAĞLIK Haberi
Kaymakam Erdoğan ve belediye başkanı Tutal, kovid- 19 aşısı oldu

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yeni tip korona virüs (Covid-19) aşısı oldu.

Seydişehir İlçe Sağlık Müdürlüğünde görev yapan sağlık personelleri tarafından Kaymakam Erdoğan ve Belediye Başkanı Tutal’a yeni tip korona virüs aşısının ilk dozu yapıldı.

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında aşılama takvimindeki sıraya göre ilk doz aşılarını olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “ilçemizde yeni tip korona virüs ile mücadele içerisinde rehavete kapılmadan süreci kontrollü bir şekilde yürüttük, yürütmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda aşılama uygulaması da sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere 90 yaş üzerinden başlamak suretiyle 65 yaşa kadar aşılama çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Bizler de aşılama takvimine göre sıramızın gelmesiyle birlikte aşımızı olduk. Tedbirlerimizi elden bırakmadığımız sürece güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Benim hemşerilerimden ricam sırası gelen herkesin aile sağlığı merkezlerimizden ve hastanelerimizden randevu alarak aşılarını yaptırmalarıdır. Bu vesileyle pandemi sürecinde büyük fedakârlıklar göstererek canla başla çalışan, görevinin başında olan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum ” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Aydın Erdoğan; "Aşılama çalışmaları ve tedbirlere riayet ederek bu salgından kurtulacağız. Sağlık Bakanlığımızın belirlemiş olduğu aşı takvimi çerçevesinde, ilk doz aşımızı olduk. Bütün vatandaşlarımıza sıraları geldiğinde aşılarını yaptırmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Kaymakam, Erdoğan, ve, belediye, başkanı, Tutal,, kovid-, 19, aşısı, oldu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı