Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 01:50 Bu haber 949 kez okundu
 
Kızılay gençlik, sokak hayvanlarını unutmadı
Görüntülü Haber..
SİVİL TOPLUM Haberi
Kızılay gençlik, sokak hayvanlarını unutmadı

Seydişehir Türk Kızılay şubesi gençlik kolları, pandemi günlerinde sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle can dostlarının aç kalmaması için kentin çevresinde yoğun bulunan yerlere mama, ekmek ve su dağıtımı yaptı.

Sahaya çıkan Kızılay gençlik ekipleri, hayvanların aç kalmaması için mama dağıtımı yaptı. Ekipler, barınağın yansıra kırsal alanlara da giderek can dostlara gıda desteğinde bulundu.

Sokak hayvanlarının destekçisi olduklarını kaydeden Kızılay koordinatörü Tevfik Balcı, “Yeni yılda da sokak hayvanlarımızı unutmuyoruz. Gençlik ekiplerimizin başlattığı organizasyonda, can dostlarımıza mama dağıtımını gerçekleştirdik. Can dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Lütfen vatandaşlarımızda bu hayatı ortak yaşadığımız sokakta yaşamak zorunda olan hayvanlar için evlerinin önüne bir kap mama ve bir kap su bırakmaya özen göstersin. Hayat paylaştıkça güzeldir. Gençlerimiz senede bir gün değil her ihtiyaç anında doğadaki hayvanlara karşı daha duyarlı olacaklardır. ” dedi.

Gençlere teşekkür eden Yerel hayvanları koruma görevlisi Gülsen Karakoca, böyle organizasyonların sıkça olması gerektiğine dikkat çekti.

Karakoca, ‘’Bugün can dostlarımıza 20 paket mama, ekmek ve su yardımında bulunduk. Yetkililerimize de teşekkür ediyorum desteklerini esirgemiyorlar’’dedi.

Etkinliğe. Kızılay koordinatörü Tevfik Balcı, yerel hayvanları koruma görevlisi Gülsen Karakoca, Kızılay gençlik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, Filyasyon Koordinasyon Başkanı Ferhat Tükel katıldı. 

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Kızılay, gençlik,, sokak, hayvanlarını, unutmadı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı