Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 02:56 Bu haber 4870 kez okundu
 
Kızılay’ın kan bağışına yoğun ilgi
Görüntülü haber..
SİVİL TOPLUM Haberi
Kızılay’ın kan bağışına yoğun ilgi

Türk Kızılay’ı Konya Şube Başkanlığı Türkiye’de kan stokunun kritik seviyenin altına inmesi ile birlikte Seydişehir’de de kan bağışı başlattı.

Seydişehir Belediye Başkanlığının destek verdiği kan bağışı etkinliğine ilçe halkı yoğun ilgi gösterirken birinci günün sonunda 77 ünite kan toplandı.

Kızılay Seydişehir şube başkanı Teyfik Balcı, hayati öneme sahip olan kan bağışı Türkiye genelinde Covid-19 salgını ve Ramazan ayından dolayı kan stokunun kritik seviyeye inmesi nedeniyle Seydişehir’de kan bağışı seferberliği başlattıklarını söyledi.

Balcı “ Türkiye’de Mevcut kan stoku kritik seviyenin de altına indi. Kısacası bu durum daha vahim. Bu durumda korona virüsün, Ramazan ayının, sokağa çıkma yasağının etkisi var. Yaklaşık 60 günlük bir süreden bahsediyoruz. Bu süre zarfı içerisinde kan bağışı çok azaldı. Bu anlamda bir seferberliğin gerekliliği ortaya çıktı. Belediye başkanımız Mehmet Tutal ve personeli büyük destek sağladı. Konya Kızılay merkezi ilçemizde 4 gün kan almaya devam edecek. Kan verme vasıflarını taşıyan her vatandaşımızı kan vermeye davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Kızılay’ın, kan, bağışına, yoğun, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı