Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 02:46 Bu haber 589 kez okundu
 
Kızılcalar Muhtar adayı Ümit Demirci ile röportaj!
RÖPORTAJ Haberi


Değerli izleyiciler Seydişehir Kızılcalar Mahallesi Muhtar Adayı Sayın Ümit Demirci’yi, Konuk Ediyoruz. Söyleşilerimize bir yenisini ekledik. Moderatör Enver Haykır, Sunucu Yağmur Sümbül ile birlikte hoş bir sohbet yaptık. Projeler hazırlamış. Kızılcaları örnek mahalle yapmak istediğini söylüyor. Elini taşın altına koyup “Bu yarışta ben de varım” diyen bir aday. Azimli.

Çatır çatır anlatıyor sorunları.

Çözümlerin nerelerde aranması gerektiğini de ekliyor konuşmasına.

1: Kendinizi Kısaca Tanıtır mısınız?

Efendim Öncelikle Bizlere Mahalle Halkımızla Buluşma Fırsatı verdiğiniz İçin Size ve Seydişehir Gündem Ailesine Teşekkür Ederim. Ben Ümit Demirci 1987 Yılında Seydişehir’de Dünyaya Geldim İlk ve Orta Öğrenimimi Mahallemizde Bulunan İhsan Tekin Ortaokulunda Tamamladıktan Sonra Meslek Hayatına Atıldım. Ardından Bu Güzel Ülkemize Vatani Görevimi Tamamladıktan Sonra İşyerimi Açarak Ticari Hayatıma Başladım. Yaklaşık 10 yıldır Ali Bilir Petrol Arkasında Bulunan Mütevazı İşyerimde Teknik Bilgisayar Elektronik Dsmart Bayisi Olarak Hizmet vermekteyim. İlçe Halkına Hizmet vermekten de Büyük Onur ve Gurur Duyuyorum. Seydişehir’imizin Sosyal Yaşamında Katkımız Bulunmaktadır 2012 Yılında Bir Grup Gönüllü Tarafından Seydişehir Sancak Mehter Takımının Kurucu Başkanıyım Halende Bu Derneğin Başkanlığını Yürütmekteyim. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Kızılcalar Mahallesi Muhtar Adayı Olarak Huzurlarınızdayım. Değerli Mahalle Halkımızdan Dua ve Destek Talep Ediyorum.

2: Muhtar Adayı Olmaktaki Amacınız Nedir?

Muhtar Adayı Olmaktaki Amacımız Mahallemizin Özlemiş Olduğu Hizmetlerle İlçe Halkını Buluşturarak Sosyal Muhtarlık Profilini Halkımıza Göstermektir. Bunları Yaparken de Herhangi Bir Menfaat Gözetmeksizin Tamamıyla Gönüllülük Esasına Dayalı Olarak Hizmetlerimizi Gerçekleştireceğiz.


3: Muhtar Adaylığını Açıkladığınız Andan İtibaren Ne Gibi Çalışmalar Yaptınız?

Efendim Biz Muhtar Adaylığımızı Açıkladığımız Andan İtibaren İlk Olarak Mahallemizde İkamet Eden Şehit İsmail Cesur Kardeşimizin Ailesini Ziyaret Ederek Çalışmalarımıza Başladık. Sonrasında Eşim Seher Hanımla Birlikte Mahallemizdeki Tüm Hemşerilerimizi Ziyaret Ettik Akşam Ev Toplantıları Düzenledik. Ellerini Sıktık.   Gönüllerini Aldık.


4: Yaptığınız Çalışmalarda Seçmenlerinizden Ne Gibi Tepkiler Aldınız?

Öncelikle Bizim Bir Ticari hayatımız var yaptığımız iş gereği zaten hemşerilerimizle bir aradayız Sağ olsunlar Bizlere evlerini gönüllerini açtılar Onlara Sizlerin Huzurunda Teşekkür Ediyorum. Hamdolsun Hiçbir Olumsuz Tepki İle Karşılaşmadık Aksine Büyük Bir Teveccühle Seçim Çalışmalarımızı Yürütüyoruz Son Güne Kadarda Yürütmeye Devam Edeceğiz.
5: Kızılcalar Mahallesi Hakkında Sizden Kısa Bir Bilgi Alabilir miyiz?

Efendim Kızılcalar Mahallemiz Büyük bir Mahalle Yüz ölçümü Bakımından 1 milyon 400 bin metrekare olan mahallemiz 2007’de nüfusu 4070 iken 2018 Yılında Tüik verilerine göre 7080 olarak açıklanmıştır. Yani Toplam Nüfusumuz Konya’mızın 6 ilçesinden büyüktür. Mahallemizde 6 Okul 3 cami 1 Sağlık ocağı bulunmaktadır. Komek Şehir Konağı, Medaş Hizmet Binası Faal Olarak Hizmet vermektedir. Ayrıca Gençlik Merkezi ve SGK binası da Yapımı Devam Etmekte Olan Devlet Kurumları Arasındadır. Bu Hizmetlerin Yapılmasında Katkısı Bulunan Tüm Devlet Erkânına Teşekkür Ediyoruz.


6: Görüldüğü üzere Sosyal Medyayı En Etkin Kullanan Adaylardan Birisiniz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?

Efendim Sosyal Medya Bir Güçtür Elhamdülillah Birçok Hemşerimize Sosyal Medya Üzerinden Ulaşmayı Başardık. Cenabı Allah Nasip Eder Halkımızda Teveccüh Gösterirse Yapacağımız Çalışmaları Sosyal Medya Üzerinden Halkımıza Duyurmaya Devam Edeceğiz.

7: Seçilirseniz Ne Gibi Projeleriniz Var?

Enver Bey Bizim öncelikle Projelerimiz Sosyal Sorumluluk Projeleridir. Daha Önceki Konuşmalarımızda ifade Ettiğimiz Gibi Muhtarlık Makamının Direk Olarak Verdiği Bir Hizmet Yok Denecek Kadar Azdır. Ama Ben Yinede Birkaç Projeden Bahsedeyim. Öncelikle Kızılcalar Mahallemize Bir Dernek Kazandırıp Sadece Ramazan aylarında değil Sürekli Olarak Hayırsever İşadamlarına Ulaşarak İhtiyaç sahipleri ve Hayırsever vatandaşlarımız Arasında Köprü vazifesi Kuracağız. Bizleri Yetiştiren değerli büyüklerimiz ve yaşlılarımızın hastalanmaları Bizlere ulaşmaları halinde bu işlemlerin takipçisi olacağız. En Önemlisi Ulaşılabilir bir muhtar olacağız 7 gün 24 saat Kesintisiz Hizmet vereceğiz.
8: Diğer Adaylar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Mahallemize Hizmet Noktasında Mevcut Muhtarımız ve Daha Önceden Mahallemize Emeği Geçen Tüm Muhtarlarımıza Selamlarımı Sunuyorum. Onlar Ellerinden Gelen Hizmeti Yaptılar Ama Biz Daha iyisini yapmak için Kollarımızı Sıvadık ve Yaşlısıyla Genciyle Kadınıyla Erkeğiyle Bir Bütün Halinde Mahallemizi Temsil Etmeye Geliyoruz. Biz Rakip Değiliz Aksine Mahallemize Hizmet Noktasında Birbirleri ile Yarışan Yarışçılarız. Yani Kardeşiz. Tüm Muhtar Adayı Kardeşlerimize Başarılar Diliyorum.


9: Ümit Bey Allah Nasip Ederse Seçildiğiniz Andan İtibaren Neler Yapacaksınız

Hiç Vakit Kaybetmeden Mahalle Halkımızla Kucaklaşarak Onların İyi Günlerinde Kötü Günlerinde Yanında Olacağız Onların Hizmetkârı Olacağız Sadece Seçim Zamanı Değil Hizmet Süremiz Boyunca da bunları Aksatmadan Yapacağımın Sözünü Veriyorum.

10: Programın Sonuna Doğru Yaklaşıyoruz Seçmenlerinize İletmek İstediğiniz Mesaj var mıdır?

Sevgili Mahalle Sakinlerimize Sesleniyorum Bizim Yapacağımız Hizmetlerden Asla Şüpheniz Olmasın Biz Muhtarlığı Bir Adanmışlık Vazifesi Olarak Görüyoruz. Asla Maddiyat veya başka Bir menfaat Gözetmeksizin önce Allah’ın rızası ve mahalle halkımızın Gönüllerini Kazanmak İçin var gücümüzle çalışacağız Elimizi Taşın Altına Tereddüt Etmeden Koyacağız. Sözümüz Söz. Yapılacak Olan Seçimlerin Öncelikle Mahallemize İlçemize ve Ülkemize Hayırlar Getirmesini Yüce Allahtan Temenni Ediyorum. Mahalle Halkımızın da Bu Göreve Bizi Layık Göreceklerinden de Şüphem Yoktur. Bu vesile ile Tüm Mahalle Halkımızdan Dua ve Destek Bekler Tüm Mahalle Halkımıza Hayırlı Bereketli Günler Diler, Saygı ve Hürmetlerimi Sunarım.

*Sn Demirci, bize vakit ayırdığınız için teşekkür eder çıktığınız yolda başarılar dileriz.

Kaynak: (Enver Haykır) - Enver Haykır Editör: Enver Haykır
 
Etiketler: Kızılcalar, Muhtar, adayı, Ümit, Demirci, ile, röportaj!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

,