Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 10:06 Bu haber 1583 kez okundu
 
Korona virüs vakaları düşüyor
SAĞLIK Haberi
Korona virüs vakaları düşüyor

Seydişehir’de üst düzey denetimlerin devam etmesi korona virüs vakalarında azalmalar olduğu bildirildi.

450-500 civarındaki pozitif vaka sayıları son bir ayda 138’e düşerken evlerdeki karantina sayısı da 350 ye düştüğü belirtildi.

İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan, filyasyon ekiplerinin çok kısa sürede temaslı tespitini yaptığını, tanı konulan vakalara ilaçlarının Mobil İlaç Dağıtım Birimince ulaştırıldığını, Pandemi Danışma ve Çözüm Merkezi ile de taleplerin ve soruların yanıtlandığını söyledi.

Erdoğan, "Pandemi Eylem Planı" kapsamında Kaymakamlık ve İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan filyasyon, Pandemi Danışma ve Çözüm Merkezinde Sağlık Personeli İlçe Milli Eğitim Diyanet işleri  Emniyet Ekipleri Mahalle Muhtarları Jandarma Personelinin sıkı denetimleri ve Son haftalarda  uygulanan HES kodu, ilçemizde Kovid-19 vaka sayısının günden güne azalmasının önemli etkenleri oldu. Vatandaşlarımız ile ilgili kurum ve kuruluşların dikkati, sağlık çalışanlarımızla birlikte büyük emeklerle çalışan filyasyon, çağrı merkezi ve ilaç dağıtım ekiplerimizin emeği sonucu ortaya çıkmıştır. Kovid-19'la mücadelenin temel taşlarını oluşturan bütün ekiplerimize ve tedbirlere hassasiyetle riayet eden bütün vatandaşlarımıza teşekkür ederiz." dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Korona, virüs, vakaları, düşüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı