Haber Detayı
16 Kasım 2020 - Pazartesi 23:32 Bu haber 516 kez okundu
 
Meslek lisesinde korona virüse karşı dezenfektan üretiliyor
EĞİTİM Haberi
Meslek lisesinde korona virüse karşı dezenfektan üretiliyor

Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kimya bölümü öğretmen ve öğrencileri, 10 bin ton korona virüs önlemleri kapsamında 10 bin ton dezenfektan üreterek Konya’nın 11 ilçe okullarına gönderdi.

Seydişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, korona virüs önlemleri kapsamında, okulların öğrenci ve öğretmenlerin sağlığını korumak için her çeşit dezenfekte ürettiklerini söyledi.

Kibar, ‘’ Öğrenciler, korona virüsle ilgili yaşanan olağanüstü durum nedeniyle hem üreterek öğreniyorlar hem de bu süreçteki dezenfektan ihtiyacını karşılama noktasında el birliğiyle çalışıyorlar. 10 bin ton dezenfekte üreterek Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 11 okulun ihtiyacını karşılıyorlar. Bunun yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarına klor bazlı dezenfektan üreterek destek veriyor. Sağlık açısından da hiçbir sakıncası bulunmayan yerli üretim anlayışı ile sıvı sabun, yüzey temizleyici, camsil, çamaşır suyu gibi temizlik malzemelerini üretiyorlar. Okul idaremize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Meslek, lisesinde, korona, virüse, karşı, dezenfektan, üretiliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı