Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 21:32 Bu haber 229 kez okundu
 
Mesleki eğitim merkezi öğrencilerine lise diploması
EĞİTİM Haberi


Seydişehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Erdem Şirin’den alınan bilgiye göre 12 Temmuz 2019 Tarihli Resmi gazetede yayınlanan 30829 sayılı Milli eğitim bakanlığı orta öğretim kurumlar yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

Orta Öğretim Kurumlar Yönetmeliğin 69 uncu maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.”  Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri diploma alabilmek için ustalık belgesini almaya hak kazanmış olmanın yanında Bakanlıkça belirlenecek fark derslerini Mesleki Eğitim Merkezlerinde düzenlenecek yüz yüze eğitim programları veya açık ortaöğretim kurumları yoluyla başarmak zorundadır. Bunların diplomaları fark derslerini tamamladıkları kurum tarafından ilgili mevzuatına göre düzenlenir.”

Talim ve Terbiye Kurulunun 19.07.2019 tarih ve 18 sayılı Kararı ve O.Ö.K.Y. yapılan düzenleme ile Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri, fark derslerini kayıtlı oldukları okullarda tamamlayarak lise diploması almaya hak kazanmıştır.

Tercih yapmamış öğrenciler, Mesleki Eğitim Merkezlerine 29 Temmuz – 2 Ağustos’ta nakil döneminde başvurularını mezun olduğu ortaokuldan yapacaklardır.

Kaynak: (Enver Haykır) - Enver Haykır Editör: Enver Haykır
 
Etiketler: Mesleki, eğitim, merkezi, öğrencilerine, lise, diploması,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Özlü Sözler
Bircok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

,