Haber Detayı
24 Mayıs 2020 - Pazar 11:18 Bu haber 1300 kez okundu
 
Mevsimlik tarım işçilerine bayram ziyareti
BELEDİYE Haberi
Mevsimlik tarım işçilerine bayram ziyareti

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve İlçe Jandarma Komutanı Salih Yahya Koca Güneydoğu ve Doğu Anadolu’dan gelen mevsimlik tarım işçilerini tarlalarda ziyaret ederek gıda paketi dağıttı.

Zor şartlar altında çalışmak için Güneydoğu ve Doğu Anadolu’dan gelen mevsimlik tarım işçilerini Başkan Tutal ve Protokol üyeleri unutmadı.

Her yıl Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki çeşitli illerden gelen yaklaşık 1500 tarım işçisi, Seydişehir'e bağlı Gevrekli, Ortakaraören, Taşağıl, Kumluca, Gökhüyük, Kesecik, Akçalar, İncesu mahallerine yerleşerek mevsimlik olarak çapa ve hasat işleri yapıyor.

Kaymakam Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Gökhüyük’de bulunan tarım işçilerinin bayramlarını kutlayarak taleplerini dinledi.

Başkan Tutal; ‘’Mevsimlik tarım işçilerimiz her yıl ilçemize gelerek burada çalışıyorlar. Bu yılda ilçemizde bin 500 yakın tarım işçimiz farklı mahallelerimizde çapa işinde çalışıyorlar. Bizde belediye olarak kendilerine elimizden geldiğince gerekli yardımları yapıyoruz” dedi.

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, " ilçemize gelen ve zor şartlarda yaşayarak üretime destek olacak tarım işçilerinin sağlık taraması sağlık ekiplerince yerinde yapıldı. Sosyal Yardımlaşmadan her türlü yardım yapıldı." dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Mevsimlik, tarım, işçilerine, bayram, ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı