Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 14:50 Bu haber 958 kez okundu
 
MÜSİAD ressamları sergide buluşturdu
KÜLTÜR - SANAT Haberi
MÜSİAD ressamları sergide buluşturdu

Seydişehir Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (Müsiad) tarafından ilk kez gerçekleştirilen Sanat etkinliğinde ressamların eserlerini sergide sanatseverlerle buluşturdu.

10 sanatçının eserlerinin yer aldığı serginin büyük anlam taşıdığını ifade eden Müsiad sekreteri Hakkı Balcı, ‘’Yapılan eserleri derneğimizde sergiledik, Farklı görüşlerden sanatçılar, sanatın sorunlarını konuşma fırsatı buldular. İlçemizin ressamlarını bir araya getirmeyi ve sanatseverlerle buluşturmayı gelecekte de devam edeceğiz. Farklı görüşten sanatçılarımızı farklı sanat eserleriyle bir araya getirerek bölgemiz kültürüne katkı sağlamayı amaçladık. Pandemi döneminde bu türlü sosyal hizmetleri gerçekleştirerek vatandaşların rahatlamasını sağladık ’’ diye konuştu.

Müsiadın, Sanata ve sanatçıya verdikleri değeri vurgulayan Sanatçı Ressam Saliha Erikçi, ‘’ Sanatın birleştirici gücünü Müsiad yetkilileri gerçekleştirdi. Bizi bu etkinlikte bir araya getirdi. Teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ortakaraören Muhtarı ressam Ayşe Demir, ‘’ Ressamların farklı kültürün insanlarından olmasına rağmen onları sanat bir araya getirdi. Bundan sonrada ressamlar olarak daha çok sergi açmak isteriz. Bu etkinlikte sanatımızı da sanatseverlerle paylaşıyoruz.

Müsiad derneğinde yağlı boya ile hat tablolarından oluşan sergi 15 gün açık kalacak.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: MÜSİAD, ressamları, sergide, buluşturdu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı