Haber Detayı
10 Ekim 2020 - Cumartesi 02:51 Bu haber 5464 kez okundu
 
Müzik dünyasına, yeni bir yıldız doğuyor
Görüntülü haber..
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Müzik dünyasına, yeni bir yıldız doğuyor

Seydişehir’de müzik öğretmenliği yapan Samet Yeşilırmak (24) annesinin yönlendirmesiyle küçük yaşında eline aldığı bağlamayı hiç bırakamadan çalıp gönüllere dokunuyor.

Müziği hayatının bir parçası yaptığını ifade eden öğretmen Samet Yeşilırmak, ‘’Konya’da çeşitli kurslar alarak eğitime güzel sanatlar lisesinde devam ettim. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi müzik bölümünden mezun olduktan sonra bağlama lisans eğitim aldım. Konya’da genelde düğünlerde çalıyorduk.  Daha sonra Seydişehir’de ailemin yanına gelerek Mahmut Esat Ortaokulunda öğretmenliğe başladım. Özel kolejde devam ediyorum. Klipler yapıyorum en son coştur Konyalım klipini yaptık. Bunun yanı sıra canlı müzikle sahne alıyorum. Sanat adına çalışmalarıma devam edip öğrencilerime de bağlama çalmasını öğretiyorum. ‘’ dedi.

Yeni bir yıldız olarak müzik dünyasına giriş yapmaya hazırlandığını belirten Yeşilırmak, ‘’ Kendi tarzımda klip ve albüm çalışmalarına hazırlanıyorum. Seydişehir’de müziği sevdirmek, bağlama çalmasını öğretmek için kolları sıvadım. Seydişehir’in sanatla müzikle, kültürle, sporla anılmasını arzuluyorum’’ diye konuştu.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Müzik, dünyasına,, yeni, bir, yıldız, doğuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı