Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 01:40 Bu haber 871 kez okundu
 
Öğrenciler meşe tohumu ekti
EĞİTİM Haberi
Öğrenciler meşe tohumu ekti

Seydişehir Bostandere Mahallesi ilk ve ortaokul öğrencileri, TEMA Vakfı işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte, meşe tohumu ekti.

Okul Müdürü Mehmet Boztepe, erozyonla mücadele kapsamında ekilen meşe tohumu etkinliğiyle öğrencilere doğa ve ağaç sevgisi aşılanmasının amaçlandığını söyledi.

Meşe tohumlarının ormandan toplandığını ifade eden Bostandere okul Müdürü Mehmet Boztepe, ‘’Öğrenciler topladıkları meşe tohumlarını saksılara alarak tüplemeyle yetiştirmek üzere okula getirdi bir kısmını da evlerine götürdüler. Saksılarda yeşerecek tohumlar fidana dönüşerek kırsal alanlara ekilecek. Bu sayede meşe ağacının erozyonla mücadeledeki önemini öğrenecekler’’ dedi.

Tabiat ve tabiatın korunması ile ilgili öğrencilerin bilinçlenmeleri sağlanacağını ifade eden Seydişehir TEMA temsilcisi Hüseyin Emir Atahan, ‘’Projeyle çocukların tabiat ve tabiatın korunması ile ilgili bilinçlenmelerini amaçlanırken, bu konuda sorumluluk duygusu geliştirilecek. 500 civarında meşe tohumu kaplara tüpleme yapıldı. Fidana dönüşünce toprakla buluşturacağız’’

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Öğrenciler, meşe, tohumu, ekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı