Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 14:14 Bu haber 2701 kez okundu
 
Ortakaraören’de öğrenci taşımacılığı açıklaması
EĞİTİM Haberi
Ortakaraören’de öğrenci taşımacılığı açıklaması

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bir habere konu olan Ortakaraören mahallesinde velilerin öğrenci taşımacılığı krizi haberinin zorunlu taşımacılık kapsamında olmadığını açıkladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü açıklamasında, ‘’http://www.iyigunler.net/egitim/ortakaroren-de-servis-krizi-buyuyorvelilerin-servis-isyani-h332696.html 12.02.2019 tarihli haberde bahsedildiği gibi Ortakaraören Mahallemizdeki ilk ve orta öğretim öğrencileri ile ilgili yapılan taşıma, müdürlüğümüzce ihalesi yapılan yönetmeliğe göre zorunlu taşıma kapsamında olan taşıma değildir.
Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği kapsamında mahalleden öğrenci taşıma işi İlköğretimde ve ortaöğretimde yönetmeliğe uygun araçlar ile yapılmakta ve herhangi bir sorun bulunmamaktadır.
Habere konu olayda ise 25.10.2017 tarihli ve 30221 nolu Okul Servis Araçları Yönetmeliğinin 8.maddesine göre öğrenci velilerinin kendilerinin anlaşması suretiyle yapılan taşıma işinde kullanılan araçların söz konusu yönetmelik hükümlerine uygun olmamasından dolayı kolluk kuvvetlerince trafikten men edilmesinden kaynaklıdır. 
Kaldı ki 05.02.2019 tarihinde hafif hasarlı kazaya da söz konusu araçlardan bir tanesi sebep olmuştur.’’ denildi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Ortakaraören’de, öğrenci, taşımacılığı, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı