Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 22:25 Bu haber 530 kez okundu
 
Ortakaraören Muhtar Adayı Şakir Yıldırım: Belediye gibi çalışacağız
SİVİL TOPLUM Haberi


Büyükşehirlerde rakiplerine acımasızca saldıran liderler yerine muhtarlar arasındaki yarış kentlere örnek olacak cinsten.. Konya'ya bağlı Seydişehir ilçesi Ortakarören Mahallesi muhtar adayı Şakir Yıldırımoğlu klasik mahalle yönetiminden kurumsallığı öne çıkaran model için vatandaşlardan destek istiyor.
Konya'nın Seydişehir ilçesine bağlı Ortakaraören Mahallesi en heyecanlı seçim yarışına sahne oluyor. Bir dönem aynı seçimde 3 milletvekili çıkaran eski kasabada Muhtar adayı Şakir Yıldırımoğlu, vatandaşlara kaliteli hizmet sözü veriyor.
Yerel seçimlerin en heyecanlı yarışı mahallelerde yaşanıyor. Büyükşehirlerde rakiplerine acımasızca saldıran liderler yerine muhtarlar arasındaki yarış kentlere örnek olacak cinsten.. Konya'ya bağlı Seydişehir ilçesi Ortakarören Mahallesi muhtar adayı Şakir Yıldırımoğlu klasik mahalle yönetiminden kurumsallığı öne çıkaran model için vatandaşlardan destek istiyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Mahalli İdareler Bölümü mezunu Şakir Yıldırımoğlu, Ortakaören'de yıllardır sivil toplum kuruluşlarında görev aldığını belirterek "Bilgi,  birikim, deneyim, adalet ve cesaret hususlarında özgüvenin tam. Çünkü kasabadaki sağlık ocağı derneği başkanlığı dahil koruma başkanlığı, sulama birliği komisyon başkanlığı, belediye meclis üyeliği, kooperatif başkanlığı, şenlik komisyon başkanlığı, okul aile birliği başkanlığı olmak üzere her türlü toplumsal faaliyete katılarak deneyim edindim... Zaten Dokuz Eylül Üniversitesi Mahalli idareler bölümünde okudum.. Deneyimlerimi, birikimimi kasabamı yönetmede kullanacağım" diyor.

Mahalleye dönüştürülen kasabaya aday oldum

 Şakir Yıldırımoğlu, seçilmesi halinde yapacaklarını anlatırken şu bilgileri verdi; 1972-1980 yılları arasında aynı dönemlerde üç milletvekili çıkarmış ve 5 yıl önce 55 yıllık belediyesi kapatılarak mahalleye dönüştürülmüş bir beldeden belediye başkan adayı olmaya hazırlanırken muhtar adayı oldum.
Belediyemiz kapatıldıktan sonraki 5 yıllık dönemde mahalle olarak almış olduğumuz hizmetler belediyelik dönemimizdeki hizmetlerin yanında yok denecek kadar az olduğunu gördük. Bu açığın kapatılabilmesi için büyük bir özveri ve gayretle çalışmak gerektiğini, bunun doğup büyüdüğümüz kasabamıza vefa borcumuz olduğunu düşünerek çıkar, karşılık gözetmeksizin  aday oldum..
Muhtar seçilmem durumunda yapacağım çalışmaları sıradan bir muhtarlıktan ziyade mini belediyecilik anlayışı ile daha çok hizmeti kasabamıza getirebilmek için bir çalışma programı hazırladım. Hazırlamış olduğum çalışma programımda planlarım ve düşüncelerimi 31 Martta seçim kazanmaktan daha çok 1 Nisandan itibaren kasabam için neler yapabileceğim üzerine kurguladım. Muhtarlık dönemimde bir yıl içerisinde çalışmalarım kurumsal anlamıyla faaliyete geçmiş olacak ve her yılın planlaması yeniden yapılacaktır.. Önceliğim onca emek, gayretle ve masrafla hazırlanmış halen devam eden, bir şekilde yarım kalmış, onayı alınmış şimdiki muhtarımız tarafından takip edilen bütün projeleri tamamlamaktır. Karaören gibi bir beldede muhtarlığa talip iseniz yöneticilik vasfınızın da iddialı olması gerekir.. Benim iddiam Seydişehir'deki 55 muhtar içerisinde çalışma ve hizmetleriyle her zaman bir numara olmak ayrıca hizmet üretkenliği ile her zaman örnek gösterilmek.. Bunu başarabilmek için de 7 gün 24 saat çalışmam gerektiğini bilerek yola çıktım. Muhtar adaylığım süresince rahatsız edici ev ziyaretleri ve köşe bucak insanları sıkıştırarak oy istemek yerine yapacağım çalışmaları beyanname hazırlayarak broşür şeklinde el ilanları ve sosyal medya aracılığı ile kasaba halkına anlatarak ORTAKARAÖREN seçim farkındalığını oluşturmaya özen gösterdim. Son olarak bir ilki gerçekleştirerek kimseye rahatsızlık vermeden muhtarlık mitingi  yaptım. Kurulduğu günden bu yana kasabamıza bir çivi çakmış, bir ağaç dikmiş, iyi niyetle hizmet etmiş kim varsa ölmüşlerimize gani gani rahmet, hayatta olanlarımıza sağlık, sıhhat, afiyet ve minnet dileklerimi sunarak, yapılacak olan seçimlerin ülkemize milletimize, seçene, seçilene ve de özellikle kasabamıza hayırlar getirmesini temenni ederim.. Oyunuzu kullanırken elinizi önce aklınıza sonra da vicdanınıza koyarak ülkemiz ve geleceğimiz için tercihte bulunmanızı özellikle rica ederim. Muhtar adayı Şakir Yıldırımoğlu'nun Aza Adayları ise şu isimlerden oluşuyor; Cengiz Arıkan Rahim Gökçe Baki Karataş Murat Şen Abdullah Koca Mehmet Gürbüz Ersan Alkan Halil KüçükoğluKaynak: (Enver Haykır) - Enver Haykır Editör: Enver Haykır
 
Etiketler: Ortakaraören, Muhtar, Adayı, Şakir, Yıldırım:, Belediye, gibi, çalışacağız,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

,