Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 20:36 Bu haber 868 kez okundu
 
Özel eğitim uygulama okulunda atölye açıldı
EĞİTİM Haberi
Özel eğitim uygulama okulunda atölye açıldı

Konya ovası projesi(KOP) bölge kalkınma idaresi başkanlığı (Kopsogep) kapsamında desteklenen projesi SOGEP tarafından desteklenen Seydişehir KOP Mesleki Gelişim Atölyesi projesi açılış programı Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın katılımıyla özel eğitim uygulama okulunda gerçekleşti.

KOP tarafından 250 bin liralık hibe sağlanarak açılan Mesleki Gelişim Atölyelerinde engelli öğrenciler ve aileler tarım, seramik atölyelerinde meslek öğrenerek toplumla kaynaşacaklar.

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak da törende yaptığı konuşmada, " Çocuklarımızın el becerilerini geliştirmede kurulan bu atölyelerde meslek öğrenip ilerde belki de kendiişlerini kuracaklar. Bu nedenle biz bu çalışmalara valilik olarak çok önem veriyoruz.’’

Kaymakam Aydın Erdoğan; “Sadece hukuki ve idari düzenlemeler yeterli değil. Farkındalık yaratacak sosyal projelere de ihtiyaç var. Bu projeyle engelli bireylerin bağımsız bir şekilde yaşamalarını sürdürmesini hedef edindik. Bu konuda Kop’un yanı sıra Selçuk Üniversitesi’nden de büyük destek aldık.’’

Programa Vali Cüneyit Orhan Toprak, Kaymakam Aydın Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, KOP Projesi Sorumlusu Prof. Dr. Kamile Marakoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Emniyet Müdürü Kasım Özdemir, Cumhuriyet başsavcısı İzzet Kardoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, siyasi ve stk başkanları, vatandaşlar katıldı.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Özel, eğitim, uygulama, okulunda, atölye, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı