Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 01:06 Bu haber 1048 kez okundu
 
PTT’ de vatandaşın kuyruk çilesi
SİVİL TOPLUM Haberi
PTT’ de vatandaşın kuyruk çilesi

Konya’nın Seydişehir İlçesi PTT Şubesinde yeterli sayıda personel olmaması yüzünden uzun kuyruklar oluşması vatandaşları isyan ettiriyor.

Vatandaş Mehmet Tekin, memur yetersizliğinden her gün kuyruk oluştuğunu kaydederek, elektrik parası yatırmak için saatlerce beklemek zorunda kaldığını söyledi.

Tekin, " PTT'de memur yetersiz olduğu için yetiştirilemiyor. Bu yüzden benim gibi engelliler, yaşlılar saatlerce beklemek sorunda kalıyor. Bir an önce bu sorunun halledilmesi gerekiyor." dedi.

70 bin nüfuslu ilçede PTT’nin hizmette yetersiz kaldığını belirten vatandaş Hüseyin Uğuz, "Köyden ilçeye sabah erken saatlerde geliyorum. Erken sıraya girmek ve oluşacak kuyruklara yakalanmamak için uzun süre kuyrukta bekliyorum. Köyde işlerim de aksıyor. Yetkililerden yardım bekliyoruz" diye dert yandı.

İsmini açıklamayan bir yetkili ise, Başta mektup, APS ve APG olmak üzere kargo, havale, on-line, maaş ödeme ve fatura alımı gibi birçok hizmeti birlikte veren PTT şubesinde acil memura ihtiyaç olduğunu belirterek yaşanan kuyruklar vatandaşı canından bezdirdiğini dile getirdi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: PTT’, de, vatandaşın, kuyruk, çilesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı