Kurban paylaşmaktır, kardeşliktir, iyiliktir, berekettir.
Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 13:14 Bu haber 1825 kez okundu
 
Ressam Aydın’dan yağlı boya resim sergisi ve imza günü!
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Ressam Aydın’dan yağlı boya resim sergisi ve imza günü!

Seydişehirli ressam yazar Mehmet Aydın, ‘Renklerin Dansı’ kişisel yağlı boya resim sergisi ve ‘Siyah gülümseme’ adlı şiir kitabının imza gününde sanatseverlerle buluştu.

İnşaatlarda duvar ustası olarak çalışan ilkokul mezunu Mehmet Aydın, hobi olarak başladığı resim yapma işini meslek edinirken, ilk kişisel resim sergisini gerçekleştirdi. 

İnşaatlarda kazandığı paralarla yaptığı 30 adet resim çalışmalarını BLC kafede sergiye çıkardı. Yayımladığı şiir kitabını da okuyucuyla buluşturdu. 

Açılan sergiye Belediye Başkanı Mehmet Tutal, vatandaşlar ilgi gösterirken serginin 1 hafta boyunca açık kalacağı öğrenildi.

Yazarlıkta yapan Ressam Mehmet Aydın,  yağlı boya ve tuvallere işlediği resimlerini Türkiye’nin birçok ilinde sergileyeceğini aktardı.

Resim yapmayı çocuk yaşta başladığını daha sonra ressam abisinin desteğiyle geliştirdiğini belirten Aydın, “Çocuklarımın geçimini inşaattan sağlıyorum. Genellikle gurbetlerde çalıştım. Türkiye’nin dört bir tarafını gezmişimdir. Evde de çalışmalarımı sürdürdüm. Sergilediğim bu resimleri inşaattan kazandığım para ile yaptım. Ben doğa hastasıyım. Farklı şehirlerde çalıştığım için beynimde kalan bazı güzellikler var. Onları harmanlayarak bunları tuvallere döktüm. Bu arada şiirler yazıyordum onları kitaplaştırdım imzaya açtım. İkinci kitabım roman türünde olacak baskı işlemlerine başlandı.’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Ressam, Aydın’dan, yağlı, boya, resim, sergisi, ve, imza, günü!,
Yorumlar
Haber Yazılımı