Haber Detayı
23 Haziran 2019 - Pazar 20:29 Bu haber 800 kez okundu
 
Seçimi kazanan İmamoğlu
Bu bir zafer değildir. Yeni bir başlangıçtır İsraf, şatafat, kibir ve ötekileştirme bitecek;
SİYASET Haberi
Seçimi kazanan İmamoğlu

İmamoğlu'nun konuşmalarından öne çıkanlar şöyle: 

"23 Haziran'da yaptığımız İBB seçimi ve tabiki anlamlı bu seçimin en önemli ifadelerinden biri de Türkiye'nin demokrasi sürecine olan katkısıydı. Sonuçlar hayırlara vesile olsun.  Önce bugün yüz binlerce diye ifade edebileceğim sandık başında görev yapan bütün yol arkadaşlarıma, günün kahramanlarına sandıklarda okullarda, il ve ilçe seçim kurullarında hizmet eden bütün arkadaşlarıma minnet duygularımız ifade etmek istiyorum. Onlar bugünün demokrasi kahramanlarıydı. 

"Ancak şunu da belirtmek isterim ki bugün hali hazırda elimizdeki seçim verileri süreci netleşmeye dönük oluştursa da biliyoruz ki net sonuçlar tutanklarla olur. Sandık görevlisi arkadaşlarıma, bilişim, hukuk sorumlularına sonuç netleşinceye kadar görevlerinin başında kalmalarını önemle rica ediyorum. Bu süreçler ciddi süreçlerdir, sandıklarınızı birleştirme tutanaklarının netleştirmesine varıncaya kadar sanıdkları terk etmemeninizi rica ediyorum." 

"Demokasi saatinin tıkıt tıkıt çalışmasından yana olanlardayız. 31 Mart akşamı saatler çalışmadı. Saatleri durdurarak zamanın akışını önlemeyemezsiniz. Gerçeklerin de üzerini örterek gizleyemezsiniz."

"Bu yeni sayfada İstanbul'da artık adalet eşitlik sevgi hoşgörü olacak. İsraf, şatafat, kibir ve ötekileştirme bitecek. 16 milyon İstanbullu adalete olan güvenimizi tazelemiştir. Bunu sadece bana oy verenler değil, seçimleri olgunluk ve sukunet içinde gerçekleştiren tüm vatandaşlarımız sağlamıştır. Hepsine teşekkür ediyorum.

Temenni Ediyorum" Ben bu sonuçların İstanbulumuza, İstanbul'un geleceğine hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Bundan sonra Ekrem İmamoğlu arkadaşımıza İstanbul'a güzel hizmetler yapmasını da temenni ediyorum. Yapacağı çalışmalarda İstanbul'un yapacağı her türlü işte kendisine yardımcı olmaya gayret edeceğiz.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Seçimi, kazanan, İmamoğlu,
Yorumlar
Haber Yazılımı