Haber Detayı
04 Ocak 2021 - Pazartesi 00:11 Bu haber 931 kez okundu
 
Şehir merkezi canlı kalmalı
ANALİZ Haberi
Şehir merkezi canlı kalmalı

Nihayet 56 yıllık eski hastane binasında hizmet veren aile hekimliğinin olduğu bina yıkılarak tarihe karıştı. Aynı yere yenisi yapılacak.

Bir ara burasının şehir merkezinin dışına taşıyıp yerine park yapılacağı söylentisi yayılınca aklıma mevcut parklarımız geldi.

Adını yeşil vadi olarak değiştirilen Atatürk caddesindeki belediye parkı ve yine aynı cadde üzerindeki Selçuklu Parkının haline bakın: Sadece adları park. Yani mevcut parkları bile koruyamamış durumdayız. Buraya yenisini eklesen ne olacak.

1 nolu aile hekimliğinde bu merkezdeki mahallelerden yaklaşık 25 bin kişi sağlık hizmeti alıyor. Sağlık hizmeti alan insanlarımız araç kullanmadan ulaşılabilen en yakın aile sağlık merkezidir. Diğer sağlık merkezleri de aynıdır. Sağlık ocağının merkezde kalması Yaşam için daha kolaydır.

Karar veren merciler bunu iyi düşünmüş.

En önemli özellik her şeyin avuç içinde olması: Okulu, hastanesi, sineması, çarşısı, stadyumu, spor tesisleri, parkı, resmi kurumları v.s…  Her yere isterseniz yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Bu bakımdan ben daha önceki yazılarımda sağlık ocağı yerinde kalmalı demiştim. Nihayet öylede oldu. Yenisi modern olarak yapılacak.   

Şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olsun.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Şehir, merkezi, canlı, kalmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı