Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 15:37 Bu haber 930 kez okundu
 
Seydişehir’de öncelik yayanın
BELEDİYE Haberi
Seydişehir’de öncelik yayanın

Seydişehir’in birçok bölgesindeki cadde ve ana yollarda Belediye ekiplerince “Önce Yaya” yazılı çizgi çalışması yapıldı.

Önce yaya

Belediye  ekipleri İçişleri Bakanlığı’nın trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek için 81 ilde başlattığı ‘Önce Yaya’ projesini ilçede hayata geçirdi. Bu kapsamda cadde ve ana arterlerde ‘Önce Yaya’ görseli çizildi.

Uygun mesafe

İçişleri Bakanlığınca, 2019’un ‘yaya öncelikli trafik yılı’ ilan edilmesi nedeniyle belediye ekipleri ilçe merkezinde araç, yaya ve öğrenci trafiğinin yoğun olduğu yerlerdeki cadde üzerinde yaya geçidi çizgilerini ve ‘Önce Yaya’ görsellerini çizdi. Çalışmalar tamamlandığında sürücülerin, yaya geçidine yaklaşırken güvenle yavaşlayabilmesi ve durabileceği uygun mesafe göz önüne alınarak uyarılması sağlanacak.

Güvenli geçiş

Öğrencilerin ve halkın güvenli geçişleri için, okul çevreleri başta olmak üzere, ilçenin ana arterlerinde yapılan yaya geçidi çizgi çalışmaları vatandaşlar tarafından beğenilirken, çalışmaların tamamlanması sonrası uyarılara uymayan sürücülere ceza yazılacağı bildirildi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Seydişehir’de, öncelik, yayanın,
Yorumlar
Haber Yazılımı