Haber Detayı
05 Nisan 2020 - Pazar 01:10 Bu haber 3109 kez okundu
 
Seydişehir’in güzel günlerinden
Geçmişten kareler
NOSTALJİ Haberi
Seydişehir’in güzel günlerinden

Seydişehir’e bağlı Çat ve Gökhüyük, İncesu köyünden. Eskiden köylüler ekili alanları ve meraları korumak için evlerini kayalık ve kıraç yamaçlara yaparlardı. Ya şimdi?

Çavuş mahallemizde eski tarihi bir çeşme. Kitabesi kaybolmuş! Kurnalarından sessizlik akıyor. Çocukların oyun mekânı hainde. Bu sessizliğe bir anlam veremiyorlar.

Çavuş yaylası çekirgelerin istilasına uğramıştı. Dönemin belediye başkanı Mehmet Özer mücadele etmişti. 1990'lı yıllardan.

Seydişehir’in düğünleri. Güzel yıllardan bir anı. Eskiye dayanan geleneklerden. Kültür zenginliği ve çok renkli görüntüler oluştururdu. Ama ne yazık bugün bu güzel görüntüden eser yok.

Milli köçek Mürsel Tavuş, Cemali, doğal düğünlerinden biri.

Bir dönem Seydişehir’i yönetenler.

1990 yılında SHP’li Belediye başkanı Mevlüt Kılınçoğlu, Pınarbaşı’nda 5 Ağustos kalkınma bayramından.

Ve diğer başkanlarımız Çok çok iyi günlerden bir an. Şimdi kültürler örf ve adetler de kalmadı benliğimiz fakirleşiyor mu, Ne? Şimdi her şey işportacı mantığına dayandı. İnsanlık ikinci planda gibime geliyor.

Gazeteciler derneği üyelerinin günlerinden biri. İlçenin haber emektarları yılda bir kez de olsa bir araya gelirdi. Anayurt Gazetesinde haber olmuş. Güzel bir anı.

Enver Haykır, arşivi

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Seydişehir’in, güzel, günlerinden,
Yorumlar
Haber Yazılımı