Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 10:52 Bu haber 1534 kez okundu
 
SGK çalışanında corona virüsü çıktı
SAĞLIK Haberi
SGK çalışanında corona virüsü çıktı

2 gün önce Kızılcalar mahallesindeki yeni yerine taşınan Seydişehir Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğünde bir çalışanın korona virüs testlerinin pozitif çıkması üzerine kurumun geçici olarak faaliyetleri azaltıldı. Çalışanlar evlerinde karantinaya alındı. Dezenfekte çalışmaları yapıldı.

Kızılcalar Mahallesine taşınan iş yerinde bir kişinin korona virüs tespit edilmesi üzerine ilçe sağlık müdürlüğüne bağlı filyasyon ekipleri çalışanları taramadan geçirdi. Vaka sayısının ilerlememesi için tedbir amaçlı çalışanlar idari izinli sayılarak 14 gün evlerinde izole olmaları için karantinaya alındı. Kurumda sadece bir kişi acil işler için nöbetçi personel bulunduruyor.

SGK ilçe Müdürü Zafer Demiray, kurumda çalışan bir kişinin korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından kurumun dezenfekte edilerek bir kişinin nöbetçi bırakıldığını söyledi. 

İlçe hıfzıssıhha kurulunca çalışmaların azaltıldığını belirten Demiray, ‘’ Maalesef çalışan arkadaşlarımızı birinin korona virüs belirtileri nedeniyle hastaneye gönderdik ve hastaneden de bugün testinin pozitif olduğunu öğrenince. Pandemi ile ilgili tedbirler kapsamında memurlarımızı ikametlerine göndererek izole ettik. Bugün ise kurumumuzda dezenfekte işlemi yaptık. Bu arada hizmete bir kişiyi nöbetçi bıraktık.” diye konuştu.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: SGK, çalışanında, corona, virüsü, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı