Haber Detayı
04 Ağustos 2019 - Pazar 23:47 Bu haber 1163 kez okundu
 
Sokak ve mahallemize sahip çıkalım
SAĞLIK Haberi
Sokak ve mahallemize sahip çıkalım

Seydişehir’de mahalle ve sokakların daha güzel ve yaşanılır olması için proje çalışma yapılması gerekir.

Her sokağın bir yöneticisi olmalı. Belediyeye sokağın kirliliği hakkında bilgi versin. Sokakları güzelleştirmek için sokakta yaşayanlar ile birlikte hareket etsin ve çeşitli etkinlikler düzenlensin.

Günümüzde kanserin hızlı bir şekilde yayılmasının başında sokaklarda olan çöp bidonları gelir. En büyük nedeni ise sokaklarımızda bulunan çöp kutuları. Belediyenin çöp araçları zaten sokaklara gelip çöpleri topluyorlar. Ben de diyorum ki çöp arabaları hazır gelmişken insanlar çöplerini direk arabaya atsınlar. Böylece sokaklarda çöp olmaz ve çöplerden yayılan pis hava da insanlar tarafından solunmaz.

İnsanları harekete geçirmek için sokaklarda “En Temiz Sokak” yarışması yapılsın. İnsanlar sokakları güzelleştirmek için çaba sarf etsin. Daha sonra ilgili kurumlardan oluşan heyet gelip sokakları denetlesin ve en temiz olan sokak için bir ödül versin. Böylece insanlarımız daha gayretli olur ve sokağını ve mahallesini güzelleştirmek için daha da çaba gösterir. Bu Seydişehir hepimizin. Güzelleştirmek de hepimizin elinde. İnsanlar ve yetkililer bu konuda daha duyarlı olmaları gerekir. 

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Sokak, ve, mahallemize, sahip, çıkalım,
Yorumlar
Haber Yazılımı