Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 00:20 Bu haber 513 kez okundu
 
STSO’dan uzaktan eğitime tablet desteği
EĞİTİM Haberi
STSO’dan uzaktan eğitime tablet desteği

Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 55 adet klavyeli tablet bilgisayarı kaymakam Aydın Erdoğan ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar’a teslim etti.

Tablet bilgisayarların öğrencilere hayırlı uğurlu olmasını dileyen STSO Başkanı Cemal Küçük; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği camiası olarak eğitime sürekli yardımlarımız oluyor. Bu sene maalesef pandemi günlerinde yüz yüze eğitimin kalkmasıyla birlikte tablet olayı çıkınca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bu işe kayıtsız kalmadı. Şu anda 55 adet tableti sayın kaymakam bey ve müdürümüze teslim ediyoruz. Gönül arzu eder ki daha fazlasını verelim ancak imkânlar elverdikçe belli ölçülerde yapabiliyoruz. Çocuklar bizim çocuklarımız. Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Pandemi sürecinde uzaktan eğitim için tablet bilgisayarlara çok fazla ihtiyaç olduğunu belirten Kaymakam Aydın Erdoğan, “Yüz yüze eğitime ara verildiği dönemde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öğrencilerimizi unutmadı. Bu tabletleri bizlere teslim ettiler. Bizde bunları inşallah ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıtacağız. Ben bu tür yardımlarını devam edeceğini umuyorum. Çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alabilmeleri için takdim edilen bu hediyeler için öğretmen ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum”

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: STSO’dan, uzaktan, eğitime, tablet, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı