Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 18:41 Bu haber 1628 kez okundu
 
Tayini çıkan hakim ve savcılara veda yemeği
GÜNDEM Haberi
Tayini çıkan hakim ve savcılara veda yemeği

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun adli ve idari yargı 2019 yılı 601 sayılı yaz kararnamesi ile Konya’nın Seydişehir ilçesinden başka illere tayini çıkan 5 hakim ve 1. Savcı için veda yemeği düzenlendi.

Yemekte konuşma yapan Seydişehir CumhuriyetBaşsavcısı İzzet Kardoğan, "Değerli hakim ve savcılarımıza veda etmek üzere bir araya geldik. Kendileriyle yaklaşık 1 yıldır birlikte çalışıyoruz. Hepsinin ne kadar canla başla, kendilerinden ve ailelerinden ödün vererek çalıştıklarına şahit oldum. Bizler mesleğimizi severek yapıyoruz.  Arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum" dedi.

Cumhuriyet Başsavcılığınce Adile Baysal kültür evinde düzenlenen veda yemeğine; Kaymakam Aydın Erdoğan,  İlçe Emniyet Müdürü Kasım Erdoğan İlçe Jandarma Komutanı .Tğm. Salih Yahya Koca, , hakim ve savcılar, adliye personeli, avukatlar katıldı.

Tayinleri çıkan 5 hakim ve 1 savcının yeni görev yerleri;

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesinin 2019 yılı ana kararnamesine göre Seydişehir asliye hukuk mahkemesi hakimi Ogün Biltekin Adana hakimliğine, Nuh Karasu Kayseri hakimliğine, 1. Asliye ceza mahkemesi hakimi Bilal Altınsoy ve 2. Asliye ceza mahkemesi hakimi Ezgi Can Kılınç Altınsoy İstanbul hakimliğine, Ağır ceza mahkemesi üyesi Mesut Turgut Atasu Mersin

hakimliğine atandı.

Cumhuriyet savcısı Hülya Ersoy Çetin, İstanbul C savcılığına atandı.

Kaynak: (Enver Haykır) - Enver Haykır Editör: Enver Haykır
Etiketler: Tayini, çıkan, hakim, ve, savcılara, veda, yemeği,
Yorumlar
iv>
Haber Yazılımı